Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány éves korban adtatok a...

Hány éves korban adtatok a gyereknek eloszor disznótorost kóstolóba? (házit)

Figyelt kérdés
2018. jan. 8. 08:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Közel két évesen (disznótor decemberben, a gyerek meg febr elején töltötte a kettöt), igaz, hogy nem használunk erös papikát ezekhez sem.
2018. jan. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Már egy évesen is.
2018. jan. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
18-19 hónaposan, de hasfájást okozott éjjelre sajnos, nem tudom hogy a hurka vagy a kolbász része de ő érzékeny gyomrú gyermek.
2018. jan. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
Sosem adtam ilyesmit és nem is fogok. Vegánok vagyunk.
2018. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó!

A gyerektől is meg vonod a húst?

2018. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
7%

Nem megvonom, mit vonnék meg?

Egy kisgyereknek a szülei döntik el az étrendjét, legyen az húsos, anélküli, paleós, akármilyen.

Így igen, a gyermekemet a lehető legegészségesebb, legkörnyezetkímélőbb étrendre nevelem, és 3 évesen már teljesen tisztában volt vele, honnan jön a hús, tejtermék, tojás, és mi miért nem fogyasztjuk ezeket.


Megtiltani nem tiltok neki semmit, ha érdekli, megkóstolhatja az óvodában, ismerősöknél, nagyszülőknél (bár egyenlőre tudatosan elutasítja, mondván hogy az ember nem eszi meg a barátait, az állatok pedig a barátaink).


Otthon nem tartunk és nem is készítünk ilyesmit, de máshol ehetne, ha akarna. Ilyen korban már saját akaratuk van, és csak tudatos neveléssel lehet bármit is elérni, tiltással nem.


Mellesleg: hála az égnek Németországban élünk, ahol ez teljesen elfogadott.

2018. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Koszonom az ide vonatkozo valaszokat.


Nem tudom a vegan etrendes minek szol hozza.

Az erdekelt ki-mikor adott eloszor,nem az, hogy te sose fogsz, mert nem eszel semmi allati eredetut.

Jol sejtem, h a valaszadokat is te pontoztad le???

2018. jan. 8. 18:00
 8/17 A kérdező kommentje:

Amugy a veganos-nak uzenem, h mi meg az Egyesult Kiralysagban elunk, oviban dolgozok.

Mindenfele etrend van, nem szolnak-unk, mert nem lehet. Ettol fuggetlenul tanarok,orvosok,vedonok sem urolnek annak, ha nem kap a gyerek teljes etrendet, csak csendben egymas kozt beszelik meg.

Mi is...

2018. jan. 8. 18:05
 9/17 anonim ***** válasza:
12%

Ahhoz, hogy valakit lepontozzanak több válaszadó is kell (min. 2-3).

Gondolom más is úgy gondolja, hogy beteges zsírban tocsogó, a WHO által a cigarettával egyenértékűen rákkeltőnek értékelt húst adni a gyereknek 1-2 évesen. A saját gyereketek egészsége forog kockán, de le sem szarjátok, csak tömitek a mérgező hullákat magatokba.


Az, hogy ki mit gondol rólam vagy a családomról, nem érdekel.

Elég bizonyíték nekem az, hogy a gyerekek 5x ritkábban betegek mint bárki másé, szociálisak, nyitottak, barátságosak, odafigyelnek a környezetükre és nem finnyáskodnak, válogatnak az étellel, minden zöldséget, gyümölcsöt, hüvelyest, olajos magvat stb. örömmel fogyasztanak.

2018. jan. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván a te döntésed, hogy hogy neveled a gyerekeidet.

Csak hiába az állat a barátunk mi emberek attól még minden evők vagyunk.

Kell(enne) a hús a (főleg egy fejlődő ) szervezetnek. De gondolom elmondták ezt neked, úgyhogy tisztában vagy vele.


Az válogatósság meg a betegség nem ezen múlik.

Én sem vagyok válogatós, rengeteg zöldséget - gyümölcsöt eszek a hús mellett.

Beteg is ritkán vagyok / voltam, pedig kicsi gyerekként két pofára tömtem az egézségtelen mekit és még mindig itt vagyok.

Nincs összefüggés.

2018. jan. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!