Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyit adsz a gyereknek...

Mennyit adsz a gyereknek enni? Amennyit kér, vagy mindig meghatározott mennyiséget (9 hónapos)? Es mennyit?

Figyelt kérdés
2017. jan. 30. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit kér. Változó, hogy éppen mennyit eszik.
2017. jan. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az "elöírt" adagtól kb 10-15 %-kal többet készíted egyszerre neki, és ebböl annyit eszik, amennyi jól esik neki.

Ugyanis a gyereknek sem "szabványos" az étvágya, van, amikor többet, van amikor kevesebbet kíván, emellett az egyes gyerekek közt is vannak eltérések.


Tapasztalat alapján van olyan étkezés, amikor a hivatalos adag másfélszereség símán megeszi, máskor meg a fele sem kell neki.

2017. jan. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha többet kérne, mint amennyit kínálok neki, kiugranék a bőrömből. De azt is ritkán eszi meg, erőltetni meg nem lehet.


9 hónaposan... az "adagja" kb. fél üvegnyi (házi vagy bolti, max. 80-100 g) volt és akkor már jól evett, nem volt viszont kiváltva 1 étkezés sem.

2017. jan. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem eszek minden nap ugyanannyit...neki is annyit adok amennyit kér. Anyatejes volt születésétől, soha nem tudtam mennyit eszik. Evett, nem kért többet, nőtt, hízott, minden oké
2017. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Csinálok neki egy átlagos adagot, ha megeszi mindet akkor örülünk, ha nem, akkor megeszem én a maradékot. Ha egymás után többször elfogy minden, akkor növelek rajta. 8 hónapos.
2017. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!