Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi idős babának/gyereknek...

Mennyi idős babának/gyereknek kezdtétek sózni az ételét?

Figyelt kérdés

17 hónapos a lányom.

Idáig nem sóztam nem cukroztam az ételét...ai sót kapott az a sajtban volt.

Most már virslit is adok neki ami sós...bár nem szívesen.

Mostanában gyümölcsön és vajaskenyéren kívül nem akar mást enni...még a virsli ízlik neki meg esetleg a rántotta (só nélkül).

Ma odaadtam neki a vacsoráját, de megnyalta és nem tetszett neki.

Adtam a mi kajánkból és abbók megevett fél tányérral.

Ez azt jelenti hogy már igényli az ízeset? Vagy csupán csináljak összetettebb kaját neki?

3 napja evett tököt pulykamellel (mind megette) ma tököt disznóval adtam és csak megnyalta.

Tegnap csak kenyeret evett meg almát.

Nem szeretném sózni az ételét még, de ha úgy jobban enne...

nem lehet kiszámítani mennyit fog enni, úgy érzem ha sóznám biztosan enne belőlle.

Vagy ako sózza annak sem eszi mindig meg?

Ja, szopizik még...



2017. jan. 1. 22:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
vagy aki sózza*
2017. jan. 1. 22:55
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

18 honapos, sosem sozom vagy cukrozom. Sok sajtot eszik, abban van boven so.

Nem attol lesz am izletes egy etel, mert sozod.

Van ezer fele fuszer, amitol izletes lesz.

En szinte mindent hasznalok neki. Ma reszteltmaj volt, amiben majoranna volt neki ( nekem persze so utolag )

Tarkonyos husok, a milanoihoz bolognaihoz az olasz fuszerek, egy sina rizottot vagy tesztat meg reszelt parmezan sajttal izesitek.

2017. jan. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szuper akkor fűszereket használok...köszönöm :)))
2017. jan. 1. 23:08
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Nincsmit :)

Es tenyleg ami mindig bejon, az egy kis parmezan sajt. Mindenfele tesztara, rizses etelre.

Holnap en pl spenotos - gombas szoszt csinalok, itt a fokhagyma lesz a fo izesito, es erre is reszelek sajtot. Tesztaval vagy rizzsel. Amit az egyik baratnom csinal ( 3 gyereke mellett ) leveskockat otthon hazilag, bababarat, a neten van recept. Es azt csak beledobja az etelbe.


Edesebb izekhez ott a fahej, szerecsendio, vanilia, cukrot sem hasznalok soha.

2017. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
3,5 évesem (is) van, semmit nem sózok meg neki direktbe
2017. jan. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

Krumplihoz a komeny vagy petrezselyem ( szaritott is jo ) , savanyubb etelekhez baberlevel.

Anizs- szinten edesebb fuszer


Persze en sem kiloszamra szorom bele ezeket, csak annyit, hogy finom, izletes etelek legyenek, es a legtobbszor magamnak sem sozok mar.

2017. jan. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

uhh, ezek jók, köszönöm.

Babér levelet, fokhagymát meg petrezselymet használtam idaig csak, de akkor több is jöhet.


Esetleg tudtok egy jó baba szakácskönyvet? Vagy weboldalt?

Nem igazám tudok magamtól ilyen jó ételeket kitalálni neki...

2017. jan. 1. 23:46
 8/14 A kérdező kommentje:

Meg 1 kérdés:

Minden nap kell húst adni neki?

2017. jan. 1. 23:46
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Elso vagyok.

En nem adok minden nap hust, probalok heti ket nap husmenteset , de olyankor reggelire pl adok tojast. Delre is valami feherjeforrast ( megha novenyi is )lencse pl.


Kulfoldon elek, ha tudsz angolul tudok linkelni receptes oldalt.

2017. jan. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

A husrol meg annyit, hogy itt nagyon sok a vegetarianus csalad, nemzedekek ota nem ettek hust es nem is adtak a gyerekeknek sem, de ezt tobb szaz evre visszamenoleg. Es mind ep es egeszseges felnott lett - de ok nagyon tudjak, hogy kell etkezni hus nelkul.


Ugyhogy heti 2-3 nap husmentes szerintem csak jot tesz!


Emellett en heti egyszer probalok adni majat ( csak itt nem mindig kapni ) , halat is minel tobbszor. De vigyazva, hogy higanymentes legyen ( lazac pl tokeletes ) , de otthon konnyebb mert vannak az edesvizi halak.

2017. jan. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!