Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most akkor hogy kell a babának...

Most akkor hogy kell a babának adni az almát?

Figyelt kérdés
6 hónapos a lányom, elkezdtük a kóstolást. Almalevet kapott néhány napig, jól fogadta, úgyhogy gondoltam adok neki ma almapürét. Védőnő és gyerekorvos azt mondta, turmixoljam le az almát, úgy adjam neki. Az anyósom szerint meg csak le kell reszelni, mert nem tanul meg rágni... De hozzateszem, foga az még nincs neki egy sem. Akkor most hogy adjam neki?
2018. jan. 10. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ilyenem volt otthon. Ezen reszeltem, ez teljesen pépesít.

Amúgy fog nélkül is ügyesen megtanulnak rágni, de nem az első ízeknél kell megtanulnia. Először csak pürét kapjon, majd megtanul pár hónap múlva rágni.

Fő a fokozatosság.

2018. jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy szeretnéd. Én pl üvegreszelőn reszeltem, de bármilyen pépesítés jó. Ha nem feltétlenül ragaszkodsz a darabos ételek adásához, akkor nyugodtan pépesíts bármit. Majd később próbálhatod darabosan adni a puhább dolgokat, főtt krumplit, barackot, stb.
2018. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az üvegreszelő az ideális! hámozott egész almát 1 perc alatt rögtön pépesíthetsz rajta. Nagyon komálják a kicsik. Még felnőttnek is adunk így, ha lázas beteg, mert könnyű, üdítő és jó hatású.
2018. jan. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%

Nekem is ilyen van én is így adtam és nem kóstolgattatam vele a levét napokig.

Rögtön pürét kapott pár kanállal.

Szerintem ez a kóstoltatás nagyon túl van lihegve...

2018. jan. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
4, ha hasfájós, rossz emésztésű gyereked lenne, akit minden falat megkínoz, nem így gondolnád.
2018. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%

4es vagyok.

Hasfájós volt a babám sőt egy hónapig minden kanalazásnál üvöltött, azt hittem sose fog enni.

Lehet vannak kirívó esetek de általában szerintem felesleges a túlzott óvatoskodás.

Amúgy is sokat sír egy baba és néha csak a jó ég tudja miért.

2018. jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyám akarta, hogy az alma legyen az elsö, pedig ahol én élek itt ellenzik 7 hós korig a gyümölcsöket, mert savassak.

De hát persze anyám kanalazta az alma levet a gyerek meg bukta vissza mindig...


ìgy répával és más zöldségekkel kezdtük, az megmaradt benne. Majd mikor a gyümölcs jött, én megfüztem az almát és lepürésítettem mint a többi zöldséggel elötte. Csak késöbb jött a nyers alma.

2018. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Be kell rakni a szájába.
2018. jan. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tiédbe is, kedves utolsó.

:)

2018. jan. 11. 05:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!