Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Régen miért lehetett már 1...

Régen miért lehetett már 1 hónaposan is almát és leves levét adni a babának?

Figyelt kérdés
2014. jan. 22. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Azért mert régen nem voltak még ilyen jó tápszerek, és ha valakinek nem Volt teje, megkellett kezdeni a hozzá táplálást minél elöbb.

Habár nem tudom mit jelent neked régen. nekem anyám védönö Volt több mint 30 évig(most már nyugdíjas). ès ök annak idején is azt tanulták, hogy 3 hónaposan kell kezdeni a hozzát táplálást, ök még tanulták, hogy kell tejböl tápszert fözni a gyereknek, de aztán hamar megjelentke az elsö tápszerek.

2014. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

most is lehet, de nem feltétlenül praktikus

az elmúlt években, évtizedekben rengeteget fejlődött a tudomány és egyre többet lehet tudni a babák fejlődéséről, arról, hogy mi a jó és mi kevésbé

ez pont olyan, mint az, hogy régen érvágással gyógyítottak sok betegséget, meg imádkozással, mert nem tudták, hogy mi okozza.

2014. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Azert mert regen azt hittek ez a jo. Azota eltelt jopar ev es megvaltoztak a velemenyek. Lehet 40-50 ev mulva amit most mi csinalunk orultsegnek fog tunni. De akkor is ezt kovetjuk mert most itt a jelenben ez a jo sokak szerint. Szerintem minden anya jot akar a gyereknek es azt teszi ami eppen akkor es abban az idoben a legjobbnak tunik.
2014. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Szimplán azért, mert itt is - mint mindenben - a divatot majmolják az emberek.

Akkor az volt az "elvárás", most ez. Egyik sem normális önmagában, mert nem veszi figyelembe az egyéni igényeket.

2014. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Anyu mesélte, hogy a 40 éves bátyámat már 1 hónaposan almával etette.
2014. jan. 22. 14:03
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Én meg 3 hónaposan már az összetört paprikás krumplit kaptam. A kisfiamat is 3 hónapos kora óta hozzátáplálom, mert nem volt elég tejem, tápszert meg nem akartam adni neki. Már lassan 2 és fél éves, kb, 1 éves korától mindent eszik amit mi. A testsúlya átlagos, jókedvü, jó étvágyú gyerek. Ja és egyáltalán nem beteges, náthás is csak 1-szer volt eddig.
2014. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Azért nem hiszem, hogy általános volt, legalábbis a mi családunkban nem, akkor sem ha nem tudtak szoptatni, a 3-4 hónapost kort megvárták.
2014. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Nekem ebben nem is az furcsa, hogy mit adtak, hanem elképzelni nem tudom, hogy 1 hónapos baba, hogy eszik kanálból értékelhető mennyiséget
2014. jan. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Kóstoltattak, nem a mennyiségre mentek. Én 3 hetesen már kaptam almalét, 3 hónaposan rég főzelékeket ettem az akkori gyerekorvos javaslatára. Anyukám tejleadó volt, nem kellett volna tápszer. Akkor valamiért ezt tartották jónak. Most meg a korai hozzátáplálást okolják az allergiákért. Kutatások jönnek-mennek, mindig van valami újdonság, szerintem ez nem divat kérdése, hanem az ember megismerésének az útja. Mindenki jót akar, azt tesszük, ami a tudomány legújabb álláspontja szerint helyes. Az unokáinknál biztos megint más ajánlások lesznek.
2014. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért, mert egy ilyen pici baba emésztőrendszere még nem olyan fejlett, hogy fel tudjon dolgozni más tápanyagokat mint az anyatej és ezért bélgyulladást kaphat.
2014. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!