Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Rostos üdítőket amiket mi is...

Rostos üdítőket amiket mi is iszunk mikortól lehet adni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Tudom a szénsavasat majd később. De gondolom ami nem szénsavas azokat korábban lehet. Mikortól?

Eddig csak babáknak való gyümölcs leveket kapott a kislányom. Elmúlt 1 éves.

És kakaót mikortól ihat?


2018. jan. 18. 15:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Sió lé, és társait olyan 2 éves kortól adtam. Előtte csak kimondottan gyerekeknek gyártott italokat.

Tejet 22 hónaposan vezettem be, igazi kakaót tehát akkor ivott. Előtte a tejitalba is tettem már kakaóport, olyan 1,5 éves korától.

2018. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem minél tovább kitudod tolni ezeket a cukros löttyöket, annál jobb. Nekem a legidosebb gyerek 9 éves, ois csak elvétve iszik cukrosat. Inkább vegyél 100%os gyumilet, és azt higitsd vízzel. Tejet 2 évesen adtam először. De van kakaós tejital, ha mindenképp szeretnél ízesítettet adni neki :)
2018. jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

1,5 évesen ivott először kakaót a lányom. Nem agyon cukrozva, kb. 1 dl-t, 2-3 naponta. 2 éves kora óta reggelente 1dl kakaót vagy Maci kávét iszik. (korán kell, reggeliig azzal húzza ki)


Rostos üdítőt kb. 2 éves kora óta kap, hetente 2-3 dl-t.


Ha nagyon érdekli az üdítő amikor isszátok, vizezve már adhatsz neki időnként néhány kortyot. Nem lesz tőle semmi baja. A kakaóval még várnék egy kicsit.

2018. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Én adok, de csak hígítva. Ha majd 2-3 éves lesz, akkor fogom szerintem rendesen oda adni és nem "pepecselni vele". Amúgy nem feladat vizet önteni hozzá.. :)


A gyerek italokkal az a gond, hogy hozzáadott cukor van benne. Hiába Kubu meg Yippi, az attól még cukros. Én épp ezért ha gyümölcslevet veszek, akkor Sió frissen préseltet veszek vagy kubu kis "zacskós" pürét, amiben nincs más a gyümölcsön vagy bizonyos esetekben a vízen kívül.


Kakaót már a féléveseknek való tejpép is tartalmaz, persze biztosan sokkal kevesebbet mint a kakaó. De egy most másfél éves rokon gyereknek a gyerekorvos azt mondta, ha nincs tejérzékenység és nem okozott gondot eddig a tej, tejtermékek (és be van vezetve a tej is) akkor nyugodtan lehet. Kérdés, mennyire gyerekfüggő ez.

2018. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
1.5 éves vitatigrist és yippit hígítok neki.
2018. jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Mi a szarért vannak lepontozva a válaszok?
2018. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Úgy látszik az sem jó ha másfél évesen adunk, de az sem ha 9 évesen. Mindig megbánom, hogy írok! :(
2018. jan. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezeka rostos 100%-os gyümölcslevek baromi egészségtelenek. Tele vannak cukorral.

Ne akarjátok tudni hogy készül pl. a HohesC 100% narancslé... Élelmiszeriparban dolgozom, van rálátásom.


Inkább vegyetek gyümölcsfacsarót és csináljatok saját gyümölcslevet, azonban vagy hígitsátok vízzel vagy óránként 2 decinél többet ne igyatok meg egyszerre, különben nagyon beindul az inzulintermelésetek.

2018. jan. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi is! Sőt, gyümölcsléket készítő cégnél!
2018. jan. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2hosan mar kubuzott is, azota is csak ezeket issza
2018. jan. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!