Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan készítettétek el a...

Hogyan készítettétek el a babának a zöldségeket? Segíts légyszi!

Figyelt kérdés

Hozzátáplálás kezdeténél vagyunk, és nem szeretném a bébiétellel etetni. Hogyan csináltátok meg a krumplit, répát, stb..? Hol vettétek neki a zöldséget, gyümölcsöt?

Köszönöm ha válaszolsz!



2018. febr. 20. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Boltban, zöldségesnél megvettem, megfőztem, pépesítettem, megetettem.

Tök egyszerű....

2018. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Bio boltban vagy a bio oiacon vettem a zöldségeket. Pároltam és utána botmixerrel pürésítettem, vagy adagonként vagy jégkockatartóban lefagyasztottam a többletet.
2018. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A közelünkben nincs nagyon olyan piac ami ténylegesen házi zöldségeket adna.

Úgyhogy én is boltban vettem a zöldségeket, gyümölcsöket.


Mi így csináltuk az kezdetekkor:

Almát megmostam, megpucoltam, ki vágtam a magházát és üveg reszelőn lereszeltem először fél almát majd amikor már látszott, hogy megenne egy egészet, akkor egy egészet. Minden ízesítés nélkül kanalaztam neki.


Amikor jött a sütőtök, répa és a többi, akkor azokat is mostam, pucoltam, kockákra vágtam és kis lábosban megfőztem. Nekem Ikeás edényeim vannak, amik elég könnyen leégetik a kaját, úgyhogy én "ellepős vízben" főztem ezeket.

Ha megfőtt, beledobáltam az aprítóba (Lidl-ös kicsi aprítógép, aminek hosszú kései vannak, nem olyan picik mint a turmixnak) és összeturmixoltam. Langyosra hűlés után adtam.

A sütőtök amúgy nagyon jó az elején. Édes is, puha is, finom is. Nemrég találtam az Aldiban előre kockázott fagyasztott verziót ebből!


Egyedül arra figyelj, hogy ha elérkeztek a krumplihoz, mindenképp legyen az ételben főtt vagy nyers alma vagy más levet eresztő zöldség, mert a krumpli önmagában rágógumisra nyúlik a turmixban! Azt pedig egy éppen enni tanuló babának elég nehéz nyammognia.. Én a főző léből szoktam a turmixhoz önteni pár evőkanállal, hogy lazább legyen a kész étel, ne legyen túl sűrű.

2018. febr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés vagyok, kertes házban élünk. Már a terhesség alatt tettem el a fagyasztóba a gyümölcsöket, zöldséget. Nagyobb adagban pürésítem, és elosztom több részre. Vettem kis műanyag dobozokat, abban lefagyasztom. Amikor kell, veszek ki, kiolvad, és picit meglangyosítom.

Sütőtököt sütőben, mint mindig. Mi is szeretjük. Kicsit összeturmixolom, a fele megy a fagyóba, a másik felét megeszi frissen.

Nem szeretek kis adatokkal pepecselni, szerintem nem éri meg.

2018. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

bolt vagy piac.

annyira nem foglalkoztam azzal h bio-e vagy sem! aztán meg majd a sima zöldségtől-gyümölcstől lesz baja!

2018. febr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem kertem van, de ha nem lett volna kertem, bébiételt adok neki, olyannyira nem bízom sem az áruházi sem a piacos zöldségekben (Szerintem az utóbbi még rosszabb, ahol Julika néni kiül a kitudja milyen körülmények között tárolt zöldségeivel tejtermékeivel stb), illetve követhetetlen honnan szerzik az árut (Vagy épp a tescoba megveszik hogy aztán a "hülye hétvégi anyának" eladják mint bio paradicsom :)


na szóval ha mégis úgy döntesz hogy főzöl, akkor én azt javaslom, végy pár jégkockatartót, illetve én gyűjtöttem azokat a kis műanyag dobozkákat, amikben a ketchup, szójaszósz stb mártásokat adják az ételrendelős cégek.

Egyszerre megfőztem egy adag répát pl, lepürésítettem, és bele porcióztam a dobozokba, jégkockatartókba. Ugyanígy tettem a krumplival, almával, brokkolival és még kitudja mivel, a húst is 10-20 grammos adagokban fagyasztottam, celofánba csomagolva.

Kb 2 naponta főztem egyébként, szóval 2 naponta pároltam neki X zöldséget frissen, amit mirelit Y zöldséggel püréstíttem össze...(persze csak miuztán külön külön be lettek vezetve nála) később ehhez jött ugye rizs, hús stb, bele egybe a turmixba


arra mindig figyelj, mikor mixelsz, hogy hasfogót lehetőleg lazító dologgal mixelj (kerülendő pl a répa-krumpli kombó, de nagyon jó lehet a sütőtök-krumpli vagy alma-cékla stb)

2018. febr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bolt, zöldséges, piac, igazából bárhonnan, ahol szép, friss zöldség volt, vagy télen gyakrabban vettem fagyasztottat is, pl. borsót, zöldbabot, stb., amikor friss nem volt.


Szerintem semmi extra nincs a bébiételek elkészítésében, pár perces munka van vele, és imádtam vele szórakozni, kombinálgatni őket :) Nálunk a répa volt az első, amit kaptak anyatejen kívül, azt még először csak magában, aztán később vagy krumplival, vagy párolt rizzsel sűrítettem az ételeiket.

Annyi az egész, hogy kevés vízben puhára párolod a zöldséget és kevés főzőlével leturmixolod, hozzáadva azt, amivel sűríted (ha szeretnéd). Ha már több mindent eszik, akkor lehet őket kombinálni is, igazából a babák bármit bármivel megesznek, sőt, néha elég meredek párosítások születnek, és sokszor azok a legnagyobb kedvencek :D

Meg vannak olyan zöldségek-gyümölcsök, amiket sütni is lehet, és utána pürésíteni, pl. alma, sütőtök, de van, aki a krumplit is sütőben süti. Ja, meg időnként, főleg, amikor már nagyobb volt, sütőzacskóban is sütöttem neki zöldségeket, krumplit, répát, édesburgonyát.


Nem kell túlgondolni, a lényeg, hogy puha legyen a zöldség, és mehet a turmixba, a főzőlével lehet játszani, hogy mennyire legyen sűrű vagy éppen folyós, kisebb babának, a hozzátáplálás kezdetén érdemes folyósabbra készíteni, később lehet egyre sűrűbb.

2018. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, ezt a jégkockatartós fagyasztós dolgot én is csináltam, volt, hogy egyszerre 5-6 féle zöldségből megcsináltam pár adagot, ment a jégkockatartóba, és ha megfagyott, áttettem őket ízenként lezárható fagyasztózacskóba. Este mindig kivettem pár kockát ebből is, abból is, és úgy be a hűtőbe kistálkában, reggelre kiolvadt, akkor csak krumplit vagy rizst főztem hozzá (ha nem volt elég sűrű) és azzal turmixoltam rajta egyet, de volt, hogy azt se. Én a húst is külön pürésítettem, amikor már evett azt is, abból is volt mindig pár zacskónyi kocka, külön csirke, pulyka, nyúl, marha, sertés, mikor mit ehetett már.
2018. febr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!