Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan szerettessem meg vele...

Hogyan szerettessem meg vele a vizet?

Figyelt kérdés
Anyatejes baba, hét hónapos. Már kiváltottunk egy étkezést, de utána nem iszik vizet. Sem cumisüvegből, sem pohárból nem fogadja el. Két hete kínálom vele.
2018. febr. 22. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Gyerekteát adj neki. A víznek nincs semmi íze.
2018. febr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz az enyem tápszeres de én addig adtam neki amíg el nem fogadta. Mostmár szereti.
2018. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én simán hígabbra csináltam a püréit. Aztán valamikor 8 hónapos korában már elfogadta.
2018. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is addig kóstoltattam vele amíg el nem fogadta, mostmár ügyesen megissza,6 hónapos, szerintem próbálkozz tovább, előszö inkább ezt igya mint gyümölcslét vagy teát.
2018. febr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Mást nem tehetsz, mint hogy minden esetben újra és újra megkínálod vele. Tehát kaja után először a vizet ajánlod fel, ha az nem kell, akkor jöhet a cici. Nem tudom, még mennyit szopizik, de pl ha eszik már levest is, akkor lehet, hogy nincs is egyéb folyadékigénye.


Nem azért nem issza, mert nem szereti, hanem mert nincs rá szüksége. Viszont előbb-utóbb szomjas lesz, akkor kelleni fog. És ne ízesítsd semmivel, mert utána csak nehezebb lesz.


Esetleg próbáld meg, hogy szívószállal, vagy sportkupakos palackból adod neki.

Enyém pl csak az avent varázsitatóból tudott inni majd másfél éves koráig.

2018. febr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem szabad erőltetni, azért nem iszik mert nincs szüksége . Viszont ne adj neki se teát se vacak üdítőket, persze hogy azt meginná, hisz cukros. Csak továbbra is kínáld vizzel. amíg anyatejet iszik megvan a kellő folyadék, a legtöbb anyatejes baba nem fogadja el hónapokig.
2018. febr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is anyatejes volt. En kiskanallal adtam neki, mig meg nem szokta, majd poharra valtottam. Sztem 2 hetig nekem sem fogadta el egyáltalán, utana is keveset. De eszembe sem volt teaztatni, szorpoztetni, üdítő italt adni... Most 2 éves, szereti a hasát, bevallom edesseget is eszik, meg mindent szeret inni is, de a gyümilé utan ker 2 korty vizet is. Nemhiaba az a legjobb szomjolto..
2018. febr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fiam 1 éves, szinten alig iszik vizet, de még szopik naponta háromszor.

Eszik mindent, napi 5 étkezés. Minden étkezés után megkínálom vízzel, de egész nap nincs 1 dl, amit megiszik.

7 hónaposan gyakorlatilag semmit nem ivott az anyatejen kívül. Nem tudom, mennyit szopik még a babád, de gondolom, sokat, ha egy étkezés van kiváltva. Az bőven elég neki.

A fiamnak kínáltam már teát, gyümölcslevet,azok főleg nem kellenél neki.

Azt olvastam, egy 10 kg körüli babának napi 1 l folyadék szükséges, és ebben benne van az ételek víztartalma is.

Ne aggódj! Kínálgasd a vízzel, hidd el, inni fog, ha szomjas lesz! Szerintem ne cseréld le az anyatejet vízre, ne azt add neki először. Az anyatej azért sokkal értékesebb folyadék, mint a víz.

2018. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak a saját példámból indulok ki, én sem ittam meg a vizet még 3 éves koromban sem, pedig kínálgattak vele rendesen. Anyu aggódott és babateát adott meg gyümölcslevet. Azóta sem iszom vizet. Üdítőket és teát iszom általában, képtelen vagyok meginni a sima vizet, akkor sem ha buborékos.

Úgyhogy azt ajánlom folytasd és ne adj neki teát vagy gyümölcslevet, érezze (majd a későbbiekben) hogy nincs választása, vizet kell inni, különben úgy jártok mint én.

2018. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!