Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy lehet rávenni, hogy...

Hogy lehet rávenni, hogy nagyobb mennyiséget is egyen?

Figyelt kérdés

A fiacskám most egy éves. A korához képest picike: 72 cm és 8.2 kg. Átlagban 10-20 dekát hízik havonta.

Nem válogatós, szinte mindent megeszik. Viszont egyszerre csak keveset eszik. Pár falat után jelzi, hogy nem kér többet. Hiába udvarolok, ilyenkor már nem tudom rávenni egy újabb falatra.

Szinte egész nap tömöm. Minden etetés után szopizik is, de egyszerre azt se sokat.

Ébredés után sincs jobb étvágya, hiába kel éhesen.

Egyszerre egy bébiétel negyedét, vagy pl. egy krémtúró felét eszi csak meg.

Így viszont nem úgy gyarapszik, ahogy kéne.

Hogy lehet innen eljutni odáig, hogy egyszerre megegyen egy normális adagot?



#keveset #Kisétű #gyorsan jól lakik
2018. febr. 26. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Vékony is?

Azzal semmire nem mész, ha egész nap tömöd. Próbálj 5-6 étkezést, ha nem kéri, nem kell tömködni. Így csak megutálja az evést.

Leírsz egy napi menüt?

Ha nagyon étvágytalan akkor orvos, lehet a háttérben vashiány vagy ételérzékenység is. De előbb az etetési hibákat kellene kizárni.

2018. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Reggel szopi. Egy fél óra múlva már nyűgös. Kap egy kis kiflit vajjal, vagy hasonlót. Együtt eszik a tesókkal. Cicivel öblít.

Utána jaték 9.30-ig és bevásárlás, közben kap gyümölcsöt, azt szereti. Meg tud enni egy fél narancsot.

Délelőtti szundi, szopizik elalváshoz. Kb. 1-1.5 órát alszik. Utána kap enni tejpépet, babaételt, de itt kezdődik, hogy pár kanál után nem kéri. Menne mászni és pakolni. Következő étkezés 12.30. Tesóval együtt eszünk: azt kapja, amit mi. A leveseket szereti, de mindent megkóstol.

Séta, közben kap kekszet vagy hasonlót. Utána szundi, előtte szopi. Ébredés után uzsonna a tesókkal: megint csak azt, amit a család eszik. Vacsira tejpép, vagy eszik velünk. Utána fürdés, cici, alvás. Este 2-3 alkalommal ébred enni (inkább inni).

2018. febr. 27. 08:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, most találtam a posztofra, ha esetleg észre veszed, kérlek, jelezz. 😊Mi épp így vagyunk, csak annyiban más, h 10 hós és első baba. Változott a helyzet? Hogy és mikor kezdett rá állni az ételekre cicin kívül. Én már ne tudom, mitcsinaljak, h 3-4kanalnal többet egyén. Próbáltam adni darabosat is, az még annyira se jött be neki. A súlyával nincs gond szerencsére, de már jó lenne, ha enne többet az ételekből.
2019. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!