Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány hónapos babánál lehet...

Hány hónapos babánál lehet elkezdeni a hozzataplalast, ha a baba tápszert eszik? Ti hány hónapossan kezdtetek és mivel?

Figyelt kérdés

2018. márc. 13. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

4 hónaposan, sárgarépával (aztán utána almával).


De ezért mindig le vagyok pontozva.


Ma már 5 éves, jóevő, és mindenevő a fiam.

2018. márc. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

A who ajánlása tápszeres babáknál is 6 hónapos kor. Mindenki maga tudja mikor kezdi, a környezetemben a többség 4-5 hósan kezdi el.


Én kivártam a féléves kort de hasfájós, ézékeny pocakú gyerekeim vannak és egy katasztrófa (volt) az etetésük babaként, a fiam pl fruktóz malabszorpciós, gondolhatod.. korábban azt se tudtam mi fán terem, én meg próbáltam neki gyümiket adni, sajnos nem babaként derült ki, már csak 15 hós korban.

2018. márc. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
4 és fél, 5 hónaposan mivel a védőnő és a gyerekdoki is beleegyezett, répa, sütőtök,almát kapott eleinte.
2018. márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Mindket gyerekem tapszeres volt. Az egyikkel 2 hettel 6 honapos kora elott kezdtem, a masikkal 6 honapnal szinte pontosan (semmilyen erdeklodest nem mutatott az etelek irant, nem is nagyon jott be neki semmi 7,5-8 honapos koraig).

Az en gyerekeim mar kozel 10 evesek, de mar akkor is 6 honapot javasoltak nekem.

2018. márc. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
4 hónaposan. Minden ízre nyitott volt látszott h érdekli a dolog. Állítólag fél éves kor alatt nem ajánlott, de lehet h 10 év múlva meg más lesz a trend... ezt minden anya maga dönti el.
2018. márc. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
5 hónaposan almával kezdtük. Majd barack, sütőtök. Plusz vegyítve.
2018. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
6 hónaposan kezdtük almával, de az nem tetszett neki, így váltottunk banánra, ami nagyon ízlett neki. Az almát úgy vezettem be, hogy banánnal kevertem, mindig egy kicsit több lett az alma. Utána szépen jött a többi. A glutént nagyon óvatosan vezettem be, nagyon pici mennyiségekkel először.
2018. márc. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Nalunk nem volt hozza taplalas egyet gondoltam es adtam neki rendes kajambol :D
2018. márc. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Horváth Anikóka válasza:
79%
4 hósan,alma lével alma pürével,aztan sütötök lé sütötök püré,burgonya
2018. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4-5hónaposan,alma sütőtök répa krumpli őszibarack,persze egyszerre csak egyet és keveset,lassan növeltem a mennyiséget és egyszerre max 2 összetevőből készítettem amikor már azokat ette egy ideje
2018. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!