Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan tudnám elfogadtatni...

Hogyan tudnám elfogadtatni kisfiammal a zöldségeket?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos kisfiam félig tápszeres volt, 5 hónaposan kezdtem kóstoltatni, egy étkezést sikerült eddig kiváltani, az is leginkább alma, vagy őszibarack tejpéppel.

Végigpróbáltam már minden korban adható zöldséget, semmi nem ízlik neki: sütőtök, répa, spenót, édesburgonya, üveges borsópüré, főzelékek, semmi nem kell neki. Próbáltam nagyon kicsi sóval is ízesíteni. Ha gyümölccsel adom neki a zöldséget az végképp nem kell.

Hogyan próbáljam neki a zöldségeket kínálni?


2018. márc. 19. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Keverd gyümölcshöz, úgy hátha megeszi.
2018. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Majd hússal hátha.

Bele lehet csempészni pl reszelten fasírtba, vagy összekeverni pipihússal, levesbe,mártásként,májkrémbe stb.

2018. márc. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Sehogy, majd ha kívánja, akkor elkezdi enni. Egyébként nyugodtan tehetsz bele több sót is, nem csak nagyon kicsit. Ne annyit mint magadnak, de legyen íze. Bocs a kifejezésért, de sz*r ízű a babának se kell. :) Mi himalája sót használunk, az nincs tele adalékanyaggal.


Gyümölccsel sose keverd, az a gyomrának sem jó.


Amúgy az enyém 15 (!) hónaposan kezdte a zöldséget enni. Visszagondolva annyira, de annyira lényegtelen, csak magamat idegesítettem vele. Ha újra kezdhetném, akkor megkínálnám néhány naponta a dolgokkal, ha kell, kell, ha nem, nem. És ez így a jó. Majd eldönti ő.

2018. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Sót én is raktam a zöldségekbe nem annyit mint magunknak de picit igen.

Fiam a zöldségeket püréként magában sosem ette meg. Esetleg husival keverve de akkoe is fintorgot.

Nagyon nagyon puhára főzve kezde enni 10 hósan.

Ahogy nyammogta szét is nyomta a szájában.

Répát, brokkolit így adtam

Édesburgonyát megfőztem majd megsütöttem, így megette

2018. márc. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ekkora baromságot, nekem a gasztos is azt mondta, zöldséggel adjak gyümit, magába az eszembe se jusson gyümit, bébiételtől se áll távol.. de só az menjen, az jó.. hagyjuk.
2018. márc. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, mi nem eszunk zoldseget max ilyesmit csak, hogy borsó főzelék, kelkaposzta főzelék stb.. Ha annak szamit.. Mi csak húst eszunk neha ilyesmivel amit felsoroltam.. Meg en azt adtam neki amit mi ettunk igy mindent meg evett elso perctol.
2018. márc. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!