Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Csapvíz mikortól? Bébiétel,...

Csapvíz mikortól? Bébiétel, vagy saját készítés?

Figyelt kérdés

Számtalan kérdés merült fel bennem. Most 6,5 hónapos a kislányom.


Vajon miért nem lehet még adni jó minőségű csapvizet a babámnak, miért jobb az a víz, ami műanyag palackban áll akár hónapokig? (baba víz)


A védőnő mondta, hogy próbáljak meg nagyon jó minőségű, bio gyümölcsöket, húsokat adni a babámnak.

Mégis honnan szerezhetném be nap mint nap pl. olyan csirkének a húsát, akit kukoricán neveltek és nem tápszerekkel, hormonokkal? Akkor nem biztosabb inkább a bio bébiétel, ami elvileg ellenőrzött gazdaságból van?


Végül az utolsó kérdésem az lenne, ha még csak kóstoltatom, bevezetem az ízeket a babámnak, akkor nem baj, ha pl. egyszerre kettő ízt ismer meg? Pont ma adtam neki egy pulykahúsos-kukoricás bébiételt.


Köszönöm a segítő válaszokat.



2018. ápr. 12. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Az iható minőségű csapvíz forralva adható. Nem kell a palackos, de az annyiban kényelmesebb, hogy azt nem kell forralni.


A bébiételből is kapható olyan, ami csak 1 zöldséget vagy gyümölcsöt tartalmaz.

Ha ragaszkodsz az üvegeshez, legalább azt add!


Végig gondoltad, hogyha a kukoricás pulykás bébiétel fáj a hasa, fogalmad se lesz, hogy mégis melyik összetevő bántja?

2018. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Forralva a csapvíz is adható.

Ami kényelmesebb. Nálunk egy bioboltnál ki van írva, hogy fagyasztott bio csirkemell eladó, én amúgy még nem voltam bent, csak hirtelen az eszembejutott. Én bébiételezek amúgy, nyáron valószínű inkább főzni fogok, akkor lehet változatosabban is már.

Akkor baj, hogy ha az egyik hasfájást vagy hasmenést-székrekedést okoz és fogalmad sem lesz, hogy a kettőből melyik a ludas. Inkább vezesd be külön az újdonságokat.

2018. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak engem az zavar nagyon össze, hogy pl. a bébiételek nagy részére, főzelékekre rá van írva, hogy 4 hónapos, 5 hónapos kortól, amikor eleve 6 hónaposan kezdjük a hozzátáplálást, kóstoltatást.

Na ez a vízforralós dolog meg azért jutott eszembe, mert lakik az utcánkban egy elég egyszerű, sokgyerekes család, na ott a "kedves" mama 100%, hogy életében nem forralta a vizet, mégis vígan elvannak.


Tegyük fel, ha mégis adnék sima csapvizet, akkor mi baja lehet? Nyilván a baktériumokat kell kiforralni belőle, de 1-2 éves gyereknek már simán adható.

Bocsánat, ha ilyen tudatlan vagyok, csak érdekelnek :)

2018. ápr. 12. 13:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy anyukám is jól leszidott, miért veszek bébi ételt. Mondtam, hogy abban jobban bízom, mint az agyonvegyszerezett gyümölcsökben. Én szívesen lereszelem az almát, vagy turmixolok, főzök, de a legjobbat szeretném a babámnak adni.
2018. ápr. 12. 13:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Forralt csapvizet 1 éves koráig addtam, de néha előfordult, hogy csak simán kapta.

Húst mindig a nagyszülőktől kapjuk csirkét, tyúkot sertést. De csirkemellett szoktam venni hentesnél ahol tudom jó a hús.

Zöldséget is boltban veszek de rengeteg muindent fagyasztok a kertből. Bio dolgokat sosem veszek szerintem pénzkidobás

2018. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet adni csapvizet, csak forrald fel.

Én se tudok jó minőségű gazdaságokat, így főleg bébiételt kap, abból is szinte csak a hipp-et,mert az jó minőség.

Azért van 4 hónaposnak is bébiétel, mert régebben ez volt az ajánlás, de nyilván 6 hosnak adhatsz 4 hosnak való bébiételt is.

Mivel nálunk nem volt semmi gond a kajákkal, már nem nagyon nézem, hogy mi van benne, nem vezetek be semmit, de valóban ha valamitől fájna a hasa, így nehezebb rájönni, hogy mitől.

2018. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!