Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mik a jelei annak, ha a baba...

Mik a jelei annak, ha a baba glutén érzékeny?

Figyelt kérdés
Pár napja már tettem fel olyan kérdést,hogy 6 hónapos babámnak hogyan vezessem be a glutént.Ma el is kezdtem.Egy fél babakekszet belereszeltem a gyümölcsbe.Estére elêg nyugtalan lett és a kis lábát feszítette,erőlködött.Mellette nagyokat pukizott.Lehet,hogy a keksz miatt van?Próbáljak neki holnap is adni vagy várjak pár napot?

2018. ápr. 22. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz hányás-hasmenés a dologból, én holnap még adnék neki, hátha nem a keksztől van.
2018. ápr. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A cöliákia csak hónapok alatt alakul ki, mivel ez egy autoimmun betegség, a glutén roncsolja a bélbolyhokat, majd kialakul a felszívódási zavar, annak minden tünetével. (Puffadás, hasmenés, fejlődés lassulása..)


A ti esetetek... van ez:

[link]


És bármi egyéb összetevője okozhat panaszt a keksznek, amit kapott. Melyik volt? Van amelyikben még tejpor is van. Meg a cukor se mindig panaszmentes.

2018. ápr. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg búzaallergia is létezik, allergiás tünetekkel (kiütés, orrfolyás, puffadás, hasmenés stb)
2018. ápr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Külföldön élek,nem biztos,hogy tudnátok a márkát,de elvileg csak liszt van benne semmi adalék anyag.Az érzékenységet onnan gondoltam a sok pukibol meg a kis hasfájásból.De ha ilyen hamar nem jön ki a glutén érzékenység akkor tuti más miatt van.köszönöm a válaszokat ment a zöld kéz mindenkinek!!!
2018. ápr. 23. 08:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Mint írtam, 3 féle panaszt okozhat a búza, ebből 2 már azonnal okozhat panaszt. Csak a cöliákia nem jelentkezik ilyen korán, a nem cölis érzékenység és a búzaallergia nem zárható ki. De milyen gabona van a kekszben? A teljes kiőrlésű okozhat puffadást, a magas rosttartalma miatt.
2018. ápr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen teljes kiőrlésű.akkor lehet az volt a baj.nagyon èrzékeny a kis gyomra.mikor elkezdük a hozzátáblálást az alma meg répa nagyon erős szorulást okozott.eddig a barack vált be,meg most remélhetőleg a sütőtök.Akkor olyan babakekszet fogok keresni ami nem teljes kiőrlésű.Csak ez volt az egyetlen olyan amiben nem volt 1000 féla adalék.😰
2018. ápr. 23. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!