Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Glutén bevezetés hogyan?

Glutén bevezetés hogyan?

Figyelt kérdés
A babám 6 hónapos múlt.Eddig barackot répát almát és édesburgonyát kapott.Az almát és répát elhagytuk mert nagyon szorulásos lett tőle.Úgy tudom,hogy a glutént már ilyenkor el kell kezdeni bevezetni a későbbi allergia miatt.Tegyek egy kávéskanál lisztet a gyümölcshöz?Vagy 1-2 tésztát turmixoljak hozzá?Ti hogyan csináltátok?Tanácstalan vagyok.

2018. ápr. 21. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
7 gabonás péppel.
2018. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%

Dm-ben, bio boltokban lehet venni zabpehely lisztet. Abból keverj egy mokkáskanálnyit az ennivalójába.

A hét gabonás péppel az a baj, hogy ha allergiás reakciót vált ki, nem fogod tudni, hogy a hétből melyik összetevő okozta.

A babakekszeket szokták még ajánlani, de azokban van más összetevő is pl. szója vagy cukor ami ilyenkor még nem ajánlott.

2018. ápr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Azt elfelejtettem írni az előbb, hogy tésztát szerintem még ne adj neki, hacsak nem tojás mentes.
2018. ápr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat.Erre a célra már vettem organikus lisztet (sima búzaliszt),és a tészta teljes kiőrlésű elvileg tojás mentes.Remélem ezek jók.Babakekszet is néztem, de abban annyi más összetevő is van nem akarnám neki adni.Csak nem voltam biztos hogyan adjam neki.meg ,hogy csak simán belekeverhetem e a lisztet a gyümibe?Az elején heti 1x kell adni?
2018. ápr. 21. 16:17
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk azt mondta a védőnő, hogy egy fél babakekszet keverjünk a reggeli gyümölcsébe, szerintem azért ennek normálisabb íze lehet, mint a sima liszt.
2018. ápr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Nyers lisztet semmiképp ne adj neki. Vagy vegyél egy szimpi babakekszet és daráld le, vagy vegyél gabonapépet (olyat, amiben csak egyféle van), az mehet nyersen a gyümihez.
2018. ápr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igzából rántást sem akartam még készíteni mert zsíradékot még nem kapott.gondoltam a főzeléket megszórom kis liszttel.de ha azt nem lehet,akkor maradok a babakeksznel v tésztánál.
2018. ápr. 21. 19:11
 8/13 anonim ***** válasza:
A zabpehelyliszt ugyanaz, mint a zabpehely.
2018. ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Lehet én vagyok a hülye, de én nem gondoltam ennyire túl ezt a dolgot, belereszeltem almába egy fél fosfovit kekszet és kész, egy hétre rá már a zabpelyhes, müzlis, gabonás gyümis bébiételeket ette. Liszt magába hozzákeverve valamihez eszembe se jutott.
2018. ápr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Én is fosfovit keksszel vezettem be, de nekünk nagyon fontos, hogy teljesen tej és tojásmentes legyen, mert van allergiás a családban + a baba is neocate-et evett már, más babakeksz meg minimum nyomokban tartalmazhat.. sajnos ebben van cukor, de nagyon rosszak a lehetőségek nekünk.


Teljes kiőrlésű gabona ráér, puffasztó lehet egy érzékenyebb emésztőrendszerű babának. A 7 gabonás pépre gondolok, meg egyéb babáknak készült dolgokra, sokban van teljes kiőrlésű, ez nagyon szuper meg minden, de pl az én lányomnak még most 9 hónaposan is túl korai a TK.

2018. ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!