Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kislànyunk most 7 hónapos,...

Farkinjo kérdése:

Kislànyunk most 7 hónapos, mammáljuk neki ez ételeket, mit gondoltok erről? Barátok furcsán néztek ránk

Figyelt kérdés

2018. máj. 10. 11:56
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Annak, aki borzadni akar:)


[link]

2018. máj. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
19%

Teljesen normális, az anyatejes táplálás után illetve mellett évezredekig így etették gyermekeiket az anyák.


A gyermek az anya testében élt hónapokig, után még hónapokig egy testváladékával - anyatej - táplálja az anya. A tejjel megkapja az anya testéből azokat az anyagokat és mikroorganizmusokat, amit az anya szervezete pont e célból állít elő.


A normál táplálkozás első lépcsőfoka a száj, oda kerül be a külső környezetből származó étel, tele mindenféle mikroorganizmussal, ami nem biztos, hogy a belsőnkbe való. Az első védelmi vonalunk a nyál, ami tele van mindenféle anyaggal, enzimekkel, és saját mikroorganizmusainkkal - ezek velünk élnek a testünkben - amik felkészítik az ételt, hogy továbbítódjon eggyel beljebb, a gyomorba.


Ha megrágod a gyermekednek az ételt, egyrészt adsz neki a saját immunrendszeredből, másrészt segíted a kicsi még nem teljesen felkészült gyomrát abban, hogy könnyebben eméssze az ételt.


Teljesen normálisan cselekszel, nem kell törődni az értetlenkedőkkel.


A fújogóknak meg felhívom a figyelmét, hogy ha csókolóztál már, akkor ne fújogjál, mert simán nyálat cseréltél a partnereddel. Az orális szexről meg ne is beszéljünk. Ha az rendben van, akkor ez is :D

2018. máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Az a durva h van ilyen. A férjem elmeselte h az anyja így etette és még az én nagymamám is kiakadt.
2018. máj. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
67%

"A fújogóknak meg felhívom a figyelmét, hogy ha csókolóztál már, akkor ne fújogjál, mert simán nyálat cseréltél a partnereddel. Az orális szexről meg ne is beszéljünk. Ha az rendben van, akkor ez is"


Az a gyerek HÉT HÓNAPOS!

Gondolod, hogy az ő szülei nem élnek szexuális életet, nem csókolóznak soha?

Ez az eljárás gusztustalan és egészségtelen, akármit is mondasz!

Ezen kívül nem az immunrendszert erősíti, arra ott vannak a mai élettel járó, és a mászkáló kisgyerek által szerzett saját bacilusok és vírusok is.

A vitaminokat és egyéb értékes anyagokat viszont az anya szépen elhappolja a gyerek elől, akinek így csak a "maradék" jut.

Ha te ezt normális eljárásnak tartod, akkor nálad is van valami baj...

2018. máj. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
64%
Nem fogjátok fel a csepp eszetekkel unatkozó anyucik, hogy ez egy kbaszot provokáció? A kerdező egy troll, a többi kérdése is!! Vakok vagytok?!
2018. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
69%

Én ugyan nem unatkozom, bár anyuka vagyok, ugyanakkor azonban csecsemőgondozó is.

Válaszoltam a kérdésre, mert nem gondoltam volna, hogy ilyen töketlen kérdéssel szórakozik valaki, mert nem tud mást kezdeni az idejével, és ez a legjobb unaloműzője.

Tartalmas élete lehet, nem mondom!

2018. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Beszereztün egy mixert.

Nem vagyok troll. Valóban így etettem a kicsit mostanáig. Nem tudom hogy valakinek ez miért ilyen hihetetlen. Biztos ezzel is a fityis bízott meg mert persze mindenbe bele kell erőszakolni a politikát!

2018. máj. 12. 22:00
 38/41 anonim ***** válasza:
53%
Nem is értem, hogy jutott ilyen az eszetekbe? És ezt mindketten művelitek a férjeddel? Most komolyan, honnan szedtétek azt, hogy ezt így kell csinálni?
2018. máj. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 Yoda m. ***** válasza:
23%

Tisztelt Kérdező!


Akik válaszoltak, többnyire igen fiatalok, s talán még nem is hallottak arról, hogy régebben, több ezer éven át valóban így puhították, "csócsálták" a szülők (Anya) az ételt a picinek, mert még foga szinte semmi. Ezt, ha 300 évvel ezelőtt kérdezted volna, (vagy a két v.háború időszakában) senkinek nem lett volna hányingere a kérdés kapcsán. Sőt, tanácsolták volna, hogy miként, hogyan is tegyed.

Roppant egyszerű... Nem is olyan túl régóta létezik áram a konnektorban. Ezer éveken át nem volt, de botmixer sem.


Viszont azért egyet elfelejtenek a tisztelt megbotránkozó válaszadók: Az Anya nyálában ugyanazon enzimek és baktériumok (persze időnként vírus) is megtalálhatók, mint ami az anyatejben is.

Elfelejtik tán, hogy az immunitás nem úgy alakul ki a kisgyereknél, hogy desztillált vízzel, kétszer forralt, v. ultrapasztőrözött tejjel itatom a kicsit. Hanem pontosan úgy, hogy egy kevéske "ezt-azt" is juttatok a szervezetébe, hogy hozzászokjon, hogy az immunitást megszerezze.

Bármiféle kórokozó, "méreg" pici mennyiségben orvosság, mint a kötelező oltásoknál is, ugye.


Látjátok, hogy eddig mindenki felnőtt, akit vagy így, vagy úgy etettek, de azt is lássátok, hogy az anyai nyál nem tartalmaz olyan mérget (olyan mennyiségben) a pici számára, amely ne az immunitását erősítené.

(Feltéve, ha nem részeges és nem kukákból táplálkozik)


Engem is így etetett Anyám, mikor éppen nem volt áram, vagy botmixer.

Na és? Felnőttem, s ráadásul sokkalta érzéketlenebb vagyok a 'városi' kórokozókra, pollenee mint kortársaim, de akár a mai városi gyerekeket tekintve is. Volt olyan időszakom, amikor 15 éven át nem látott orvos. Mert nem volt rá szükségem. Ez nem örökletes tulajdonság, hanem edzés kérdése, hogy mi minden koszhoz, bacihoz szokott hozzá a szervezet, mennyi baktériumot nyeltem anno.


A mai kisgyerekek meg a nyál okozta bacik helyett mit kapnak be?

Hát a sok-sok szuper-fertőtlenített "E... vitamint" a készételekkel, pl. bébitáppal is, ugye. Miért is ?

Mert különben eladhatatlan lenne az áru, ha nem állhatna a polcokon néhány hétig-hónapig a szavatosságon belül.

Azt hiszitek, hogy az olyan egészséges? Tessék kiguglizni, hogy mennyi sokféle ízfokozó, állag-javító, természetesnek mondott színezék, aroma rejlik bennük. És, kívánom, ne kapjatok hányingert, ha mindazt kibetűzitek és utána jártok, hogy mi-minden lehet a mellékhatásuk... pont mint a gyógyszereknek.


No, az ERŐ legyen Veletek! (És józan paraszti gondolkodás!)

2018. máj. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Jesszus, kérdező, a politikát minek kevered ide?? Senki nem hozta fel, csak te... De dobd be a politika rovatba is, hátha valamelyik habzószájú elmagyarázza neked jobban!
2018. máj. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!