Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 14 hónapos gyereknek milyen...

14 hónapos gyereknek milyen zöldséget lehet adni nyersen az uborkán kívül?

Figyelt kérdés

Pl. a reggeli tápszer után még eszik egy kis kiflit/kenyeret és szeretnék neki zöldséget is adni, de egyelôre csak az uborkát mertem nyersen. Mit lehet még? 5 foga van, szépen rág.


A paradicsom a védônôi ajánlásunkban 2 éves kortól szerepel. A paprika, retek nem túl kemény?


Ti mit adtok, adtatok ebben a korban?


2018. máj. 21. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
14 honaposan mindent a gomban kivul...
2018. máj. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tulajdonképpen bármilyen zöldséget, gondolom a keménységével van bajod, csinálj belőle zöldségkrémet, lehet főzve, vagy nyersen is. Amúgy a paradicsomot se értem miért ne lehetne adni.
2018. máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindent szerintem is.a Kisfiam is kapja a paradicsomot nyersen,ráadásul a piaci finomat!
2018. máj. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
12 hó felett azt ehet nyersen is, amit mi. Maximum reszelve.
2018. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm
2018. máj. 21. 12:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Paradicsomot a héja nélkül adok, azzal nem boldogul. Salátát tud enni, azzal nincs gondja. Répát vékony csíkokra vágva elcsócsálja. A paprika és a retek egyelőre nem ízlik neki, de a zöldhagymát és a sóskát tépi a kertben, képes mosatlanul megenni.

Alma-répa turmixot is szoktunk inni, ebbe mehet más zöldség és gyümölcs is. Egy pici vízzel hígítom, cukrot nem teszek bele.

2018. máj. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Répát vékonyra szeletve tudja megenni mert kemény neki.

Paradicsom hámozva kockázva, ubi is ugyan így.

Póréhagyma, sóska nyersen magában is megeszi.

Főzve mindent eszik kivéve a paprika mert nem tudom meghozni, ő meg nem tudja megenni úgy.

Még a kedvenc édesburgonya megfőzve sós vízben vékony csíkokra vágva és tepsiben sütőpapíron megsütve.

2018. máj. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!