Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1 éves lesz a babám, bevezethe...

1 éves lesz a babám, bevezethetem a tojásfehérjét?

Figyelt kérdés
2018. máj. 29. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:

1-2 héten éppen nem múlik semmi, de mikor lesz 1 éves?

Én nem tenném, de allergiás tejre. Tesó tojásra is. (Neki időben adtam mindent) Még a sárgáját se volt merszem és 11 hónapos lesz a napokban..

2018. máj. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én 10 hónaposan már bevezettem, de nálunk senki nem allergiás tojásra. Amúgy meg a legújabb ajánlás szerint az allergéneket minél előbb kell bevezetni.
2018. máj. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk is hamarabb ajánlják, nyugodtan kezdd el
2018. máj. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy hét múlva lesz :) Eddig szerencsére semmivel nem volt baj. Főtt tojásban jó lesz, ha adok egy kicsit a fehérjéből is? Ti hogy vezettetek be?
2018. máj. 29. 09:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is 1 évesen vezettem be.

Tojásleves volt az ebéd, és adtam neki belőle.


Az 1. szülinapi torta meg már piskótából volt.

2018. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha senki nem allergiás rá a családban, akkor szerintem igen. A kislányom 3-án lesz egy éves, mi egy hete vezettük be. A védőnő javaslatára úgy csináltam, hogy 3 napon keresztül az ebédhez keményre főztem egy tojást, és a fehérjéből reszeltem az ebédjébe - fokozatosan növelve az adagot. Aztán egy hét szünet.
2018. máj. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, én is főtt tojást csináltam és kevés fehérjét kapott belőle.

1 hét az kb semmi, add nyugodtan.

2018. máj. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is adtam már ilyenkor.

Azaz legelőször úgy kapott, hogy rántottát ettünk reggel és megkóstolta. Mondjuk mi jól átsütve szeretjük, így nem féltünk, hogy nyers-e.


Ezután pedig egyszer mamához mentünk ahol rakott krumpli volt és abból kapott úgy tojást, hogy fehérje is volt a falatban. Azóta pedig amikor olyan volt, kapott. Főve pl nem szereti a fehérjét - a csúszóssága miatt -, de rántotta formájában imádja.


Annak idején én azt olvastam, hogy tojást csak x naponta ajánlott adni az elején. Azt nézd meg, mit mondanak róla pontosan. Bár lehet a sárgája miatt..

2018. máj. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mar 10 hosan evett
2018. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!