Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6hós babàmat kóstoltatom...

6hós babàmat kóstoltatom gyümölcsökkel. Eddigi bolti bébiételt kapott. De ha én szeretném neki itthon pàrolva turmixolva adni az pl meggynél nagyon savanyú. Lehet használni ilyen idősen bármilyen édesítőszert? Gyümölcscukrot?

Figyelt kérdés
2018. jún. 7. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne, inkább csináld barackkal, almával vegyesen, az íze is jobb lesz.
2018. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Nehogy már hat hónaposan rászoktasd a cukorra, ehet még cukrot egész életében.

Pont ez a lényege a kóstoltatásnak, hogy megszokja az ízeket, egyébként meg nagyon sok gyerek kifejezetten a savanyút szereti. Az én fiam a mai napig ilyen, utálja az édeset, viszont pl. ma reggel olyan savanyú málnát evett mint a citrom. Most lesz három éves.

2018. jún. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó azért tettem fel a kérdést, hogy olyan jellegű vàlaszt kapjak mint amit az elsőtől kaptam, mivel tapasztalatom nincs a védőnő meg.. Inkább hagyjuk. Nem szeret tàjékoztatàst adni.
2018. jún. 7. 10:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki cukrot, a lányom 1 éves és most se kap cukrot, cukormentes bébi gyümölcspüréket kapott régebben, most babánt turmixolok neki a savanyúbb gyümölcsök mellé, sütit, desszertet alig kap, de olyankor is banánnal, datolyával édesítem neki.
2018. jún. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
2.Es vagyok, tehát szerinted az nem volt hasznos, hogy azt írtam hogy a gyerekeknek meg kell ismerniük az adott ízt, mert lehet hogy pont a savanyút fogja szeretni ?
2018. jún. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De az hasznos volt ment is a zöld kéz. Inkább egy kicsit a nah nehogy már kB hogy gondolom hülye vagyok .. Ez így jött le de front van lehet túl reagáltam 😁 mindegy is nem ez a lényeg. Köszönöm a vàlszokat, hasznosak voltak.
2018. jún. 7. 10:55
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Bocsi nem akartam rosszat általában így szoktam beszélni nem tehetek róla :)
2018. jún. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Az enyém is szereti a savanyút, de ugyanazt javaslom mint az előzőek. Keverd édes gyümölccsel, én is legtöbbször banánnal szoktam a meggyet. Vagy alma-szilva-meggy. Mint a Sió lében, azt hiszem. Ezekből lehet ötletet lopni, mi-mihez illik.


Egyébként miért adod párolva? Én még nem hallottam az almán kívül, hogy otthon valaki párolta volna a gyümiket. A védőnő se mondta, pedig nekem jó védőnőm van.


Ilyen kicsinél rakhatsz bele babakekszet, valamennyi cukor azokban is van, de szerintem nem vészes. Vagy háztartási kekszet is szoktak, de a babakeksz nyilván jobb minőségű. Az enyém már elmúlt 1, én babapiskótát is szoktam neki beletenni, olyat, aminek pluszban még nem cukrozott a teteje is. Mikor már eszik, szerintem úgysem lehet totálisan kizárni a cukrot.


Nekem javasolt valamilyen édesítőszert a védőnő, amit nyugodtan ehetnek a babák, de per pillanat nem jut eszembe, és azért nem is vadászom most elő neked a nevét, mert az olyan, de olyan iszonyatosan bűn rossz volt, hogy elmondani nem lehet. :)

2018. jún. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Megint én vagyok, tehát először úgy csináld hogy kóstoltasd meg az alap ízt, mert van éppen édes megy is,de lehet hogy odáig lesz a savanyúért, ha nagyon fintorog nagyon nem szereti, akkor meg rakjál hozzá banánt, az megédesíti.

Én nem vagyok ilyen egészségmániás, de tényleg figyelek , hogy mit egyen, főleg az első kettő évben nagyon fontos. Mert ilyenkor alakul ki egyrészt az ízlésvilág, plusz ilyenkor nagyon fontosak a jó minőségű élelmiszerek hiszen még az emésztőrendszer is most fejlődik, most erősödik. Írtam, az enyém már hároméves, de a mai napig a gyökérzöldségekből próbálok neki biot adni, mert azok veszik fel a földből legjobban a műtrágyát.

Aztán később, ne legyen ellenséged a cukor. Persze mértékkel, én a mai napig nem cukrozok neki semmit , de azért mert megeszi anélkül is. Én például cukorral eszem az epret, mert 35 éve a nagymamám úgy adta, de míg ő megeszi cukor nélkül vidáman és boldogan, addig miért szoktassam rá. De a múltkor pl. kért egy nyalókát, mert a kis barátnője is evett, na bumm, nem lesz tőle semmi baja.


Még amit javaslok, használd bátran a zöldfűszereket, én külföldön élek, itt bőven használják már őket a bébiételekben is, ismerje csak meg azokat is. Pl. négy hónapos kortól itt van kókuszos- banános bébiétel az enyém nagyon szerette. ( Igaz én nem adtam semmit hat hónapos korig). Tehát először mindenből natúr, aztán lehet variálni, keverni, később zöld fűszerezni. Például a paradicsomszószt nem cukorral hanem bazsalikommal.

2018. jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Savanyúbb gyümölcsökhöz én sinlacot teszek a védőnő tanácsára. Ajánlotta azt is, hogy spenót, sóska mellé is tehetem.
2018. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!