Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése

A kérdés

H. A. tápszer vagy sinlac pép a jobb kiegészítésnek?

Anyatejes baba 5 hós, és nagyon lassan gyarapodik, valamint keveseket szopik egyszerre, van elég tejem,nem azzal van a gond. Gondoltam gyümölcs bevezetésére,de az a v.nő szerint nem olyan táplàló, a tàpszerben is van cukor,de azt olvastam,hogy a sinlac NAGYON édes. Azt sem szeretném,hogy utána ne akarjon mást enni,mert nem olyan édes.

2018. júl. 11. 15:07  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Én inkább próbálnám a 4 hónapos kortól javasolt tejpépeket.

Nekünk azt javasolta a doki. Kanalazva, vagy itató pohárból lehetett adni. És azt is megjegyezte, hogy nem kell sok, mert könnyen híznak tőle a babák, főleg ha még nem mozognak annyit.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont 2018. júl. 11. 15:13 Privát üzenet

Nekem is 5 hòs a babám. Elôzô hònapban csak keveset hízott, így nekünk is Sinlac-ot írt fel a gyerekorvos. Még nem adtam neki.

Megkèrdezhetem, hogy nálatok mennyire kicsi a sùlygyarapodás?

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/13Időpont 2018. júl. 11. 15:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nálunk épp megvan a havi 400 g.

Nekem csak az a bajom a sinlaccal, és a sinemillel is, hogy NAGYON édes. A sima tejpépekkel meg az, hogy tejszármazék van benne... semmi nem jó! Anyatejtől meg nem hízik....

# 3/13Időpont 2018. júl. 11. 15:23 Privát üzenet

Első vagyok, most megnéztem, a fiam pontosan ekkor kezdett el kevésbé gyarapodni!

Volt hogy csak 360 volt a havi különbség. Semmi egyéb kiegészítőt nem kapott. Mégis mindent időben csinált és 1 éves korára “szabályszerű” súlya lett.

# 4/13Időpont 2018. júl. 11. 15:37 Privát üzenet
Előző vagyok. A tejpépet 6 hós korától ette.

# 5/13Időpont 2018. júl. 11. 15:38 Privát üzenet

A sinemil valamivel kevésbé édes, mint a sinlac (ellenben van egy kis szaga).

Bármilyen gyümölccsel keverheted (savanyúval is).

Egyébként az anyatej is édes és tele van cukorral, az nem zavar? :)

A sima tápszer pedig az anyatej összetételét másolja, ezért édes (de nem annyira mint a pépek). Főkeg, ha pl.: HA. Azt van aki keserűnek mondja (szerintem az is édes de kevésbé mint az anyatej, ezért se szokták szeretni az anyatejes babák).

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/13Időpont 2018. júl. 11. 15:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Első és mennyit szopott ennyi idősen, azt nem írtad fel? Mert az enyém 20-30 g-okat egyszerre! Többet nem, mert nem akar. Nem azért, mert nincs több (folyik ki a száján). Ez az, amin én ledöbbentem. Nem néz ki rosszul a gyerek, csak hát ez egy újszülött evésmennyisége!

# 7/13Időpont 2018. júl. 11. 15:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Utolsó, az anyatejben levő cukor azért mégiscsak más, illetve én nem nagyon eszem cukrot, legalábbis glükózt nem!

# 8/13Időpont 2018. júl. 11. 15:45 Privát üzenet

Cukor nélkül a gyereked debil lenne.

Az agy normális fejlődéséhez elengedhetetlen a gyors felszívódású szénhidrát.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/13Időpont 2018. júl. 11. 15:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem mondod, és a cukorbetegek debilek? Csak a cukor a gyors felszívódású szénhidrát?

# 10/13Időpont 2018. júl. 11. 15:52 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ti foglalkoznátok vele, mit mond a gyerekorvos ilyen szempontból?
Melyik tápszer nem okoz zöld székletet és szép sima a tejecske, nem darabos?
Melyik joghurt jobb/egeszsegesebb gyereknek?
Honnan tudtátok hogy nem jó a tápszer a babának, mik aa jelek, viselkedés?
Ti milyen ételt adtatok először a babaátoknak? 4 hónapos a kisfiam, tápszeres baba, és lassan elkezdhetem a hozzátáplálást. Ti hogy csináljátok, hogy jöttök ki anyagilag legjobban?
A Milupa, Beba vagy a Humana a jobb/finomabb tápszer?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Ételek bevezetése rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!