Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti foglalkoznátok vele, mit...

Ti foglalkoznátok vele, mit mond a gyerekorvos ilyen szempontból?

Figyelt kérdés

7 hónapja költöztünk a jelenlegi lakhelyünkre, emiatt váltottunk orvost.

Lányom nyár végén lesz 2 éves. Anno a volt védőnő + a volt gyerekorvosunk azt javasolta, 18 hónapos korától lehet adni a tejet.

Így is tettünk, márciustól azt kap.


Az itteni gyerekorvosnál gyakran megfordulunk, eddig ez valahogy nem került szóba, csak most, mire kiakadt, hogy nem szabad, 3 éves korig csak tápszer, és írt is fel receptre.


Második gyerekemről van szó, az első már 15 hónapos korától kapta a tejet (gyerekorvos javaslatára), mert nem fogadta el a tápszert. (9 ééves lesz az idén.)


Hallani én is hallottam a 3 éves határt, de gyakorlatban még sehol nem szembesültem ezzel a közel 9 év alatt.


Ti ezután betartanátok az utasítást, annak ellenére, hogy majdnem 4 hónapja kapja a tejet?



2018. jún. 11. 09:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha már úgyis kapja, szerintem tökmindegy. Egyébként a 3 éves kort én némileg túlzásnak érzem.
2018. jún. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy én is. Azzal sem értek egyet, aki már 6 hónaposan tejjel tömi a gyereket, de a másfél évet, amit nekem anno javasoltak, reálisnak éreztem.
2018. jún. 11. 10:07
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem tartanám be. Azert teszi mert így kap pént a tápszergyártótól.
2018. jún. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
1 éves kortól lehet adni.
2018. jún. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem foglalkoznék vele.
2018. jún. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Én már rég nem foglalkozok azzal, hogy mit mond a védőnő, mert annyi butaságot hord össze.

Úgy tudom 1 éves kor után lehet próbálkozni a tehéntejjel. Ha van tejérzékeny a családban akkor ajánlott megvárni a 3 évet. Szerintem ne hagyd abba, már 1,5 éves, pláne ha nincs semmi baja a tejtől. Amúgy csak azért ajánlják védőnők, gyerekorvosok a tápszert, mert sokkal drágább, mint az anyatej vagy a tehéntej.

2018. jún. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem egy ennyi idős gyerek már meg sem inná a tápszert vagy tejitalt, ha eddig tejet ivott, mert azok nem olyan finomak. Nem foglalkoznék az orvossal, de mértékkel adnám a tejet, ha nagyon sokat szeretne inni, esetenként valamelyest higítva, pl én a macikávét kis vízben oldom fel, és utána teszem bele a tejet.
2018. jún. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kb fel litert iszik meg (este 260 ml, reggel 240, de utóbbi van, hogy kevesebb.)

Most nagyon rosszul eszik, amit említettem a gyerekorvosnak, ennek kapcsán került szóba, hogy legalább a tejet azt megissza... És akkor mondta.

2018. jún. 11. 10:28
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Csajok!! Nagyanyáink min nőttek fel????????? Biztos hogy nem tápszeren... add neki nyugodtan a tejet.
2018. jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem adnék már tápszert, igya csak a tejet a gyerkőc (a 3 éves kor marhaság, ha nincs allergiás a családban), de ha rosszul eszik, akkor az a sok tej miatt is lehet. Nagyon el tudja venni az étvágyat, mert telít.


Mi a reggeli és a vacsi ennyi tej után/előtt?


A 14 hónaposom már csak 1-1,5dl tejitalt iszik lefekvés előtt, de minden nap kap natúr joghurtot, túrót, sajtot stb., hogy közelítsünk a fél literhez.

2018. jún. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!