Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti bio zöldségekét használtok...

Ti bio zöldségekét használtok fel? Főleg a gyökérzöldségekre gondolok mint pl répa, cékla stb

Figyelt kérdés
2018. szept. 14. 17:09
1 2
 11/11 anonim válasza:

Személyes véleményem alapján a kérdésnek nincs értelme. A "bio" szó élőt jelent, így annak a kifejezésnek, hogy "élő zöldség" sületlenségnek tűnik.

Mivel olvastam, hogy a nitrát tartalom érdekel (aminek szintén nincs értelme), íme a válaszom:

Én nem igazán aggódnék a nitrát tartalom miatt, már csak 2 okból sem:

1. A szervezetnek szüksége van nitrogénre (természetesen nem elemire utaltam) a fehérjék és egyéb esszenciális molekulák felépítésére. A nitrogént a növényekből, illetve a húsokból (főleg hús alapú élelmiszerekből) nyerjük. Lévén, hogy egy ionról van szó, az ember kipisili a felesleget, amit nem tud a szervezet használni.

2. A növényeknek más és más a "nitrát tartalma". A nitrát egy só, szóval a nitrátokból a gazok egyéb vegyületet állítanak elő. A magas nitrogén tartalmú fogyasztott növények a pillangós-virágúak, valamint a hüvelyesek.

Ezekből a pontokból (illetve a belőlük levonható konklúziók miatt) nincs értelme "bio" (lol) zöldségeket vásárolni.

2018. szept. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!