Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Marha máj 7 és fél hónaposnak?

Marha máj 7 és fél hónaposnak?

Figyelt kérdés
Párom vett májat, mert említettem hogy hetente egyszer ehet már a babánk, de marhát vett. Eheti azt is, vagy nem? Ha igen, hogy készítsem el? Ajánlanátok receptet?

2018. szept. 19. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Baromfimájat ajánlanak a babáknak azt is inkább 8 hónapos kortól.Gondolom a marhamáj hasonló a disznóéhoz az meg nem olyan finom, mint a csirkemáj.

Főzd meg simán aztán adj pürésítve neki egy kanállal.Ízesíteni se sok mindennel lehet ilyen korú babának.A májat ugyanúgy be kell vezetni mint minden más ételt.

2018. szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csirkemájjal szokás kezdeni, marhát még ne adj neki.

Én a helyedben levesbe belefőzném, első kóstoláshoz általában éppen csak el szokták kaparni kicsit, így a baba megkóstolhatja, de ti is meg tudjátok enni a maradékot, nem vész kárba.

2018. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Jelzem, mindenféle ajánlástól függetlenül, hogy a máj az élőlények méregtelenítő szerve. Nagyipari termelésből származó, antibiotikummal meg hormonokkal tömött marha/baromfi/disznó mája nagyon sok olyan anyagot tartalmaz amit nemhogy gyereknek, de embernek se kellene megennie...
2018. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Akik lepontoztak 0-ra, gondolom ugyanazok a gyökerek, akik “csak” napi 1 csokit meg chipset vesznek a gyereknek és 1 évesen a tablettel nevelik őket 😘 Tudjátok a jövő generációját nem csak legyártani kell - néha nem ártana használni az agyatokat is az érdekükben. Akkor talán nem kellene állandóan elmaszatolni azt sem , hogy mennyire figyelmetlenek vagytok (sem lepontozással, sem az ostoba “érveitek” hangos képviseletével).
2018. szept. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, kedvesem, nem azok. Speciel amikor az én gyerekeim 1 évesek voltak még nem is létezett tablet (vagy csak valahol nagyon messze, Mo.-ra még biztos nem jutott el). Az első számítógép vásárlásakor a fiam 10, a nagyobbik lányom 2 éves volt, a kicsi meg még meg sem született.

Ellenben jelenleg 26-18-14 évesen makkegészségesek, allergiamentesek, pedig mindenfélét ettek már igen korán (igen, májat is). Nincs és nem is volt napi chips, meg csoki, de eltiltva sincsenek tőle.

Te nem adsz a gyereknek, a te dolgod. Én adtam, bár én magam nem eszem, mert nem szeretem (kivéve a hízott, illetve pecsenye liba- és kacsamájat, de ahhoz meg ritkán jutok hozzá, mert qrva drágák).

Úgyhogy csillapodj le szépen, a válaszodnak semmi köze nem volt a kérdéshez (meg az újabb kirohanásodnak sem), ezért lett valószínűleg lepontozva.

Mellesleg ki nem kakilja le magasról, hogy vadidegenek itt kit hogyan pontozgatnak? Hálistennek az én életem nem ekörül forog, tehát marhára nem is érdekel.

2018. szept. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!