Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért van ekkora különbség az...

Miért van ekkora különbség az országok között hoztataplalasban?

Figyelt kérdés
Több külföldön élő rokonomnál, barátoknál ahol baba van teljesen mások az ajánlások! A világ több pontján élnek .Miért ennyire más mikor elvileg a babák ugyanazok !?? Nálunk túlféltő vagy elavult ??

2019. jan. 25. 17:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ami nekem feltűnt, hogy a helyben termő zöldségek/gyümölcsök az import előtt vannak.


Illetve figyelembe van véve, egy adott ország étkezési kultúrája. Pl. Finnországban előbb javasolják a halat mint pl. nálunk.


Tehát egyrészt a helyi afottsagoktol is függ. Másrészt biztos egy csomó más oka is van, azokat nem ismerem.

2019. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Én jelenleg Kanadában élek, az egyik közeli ismerősön gyerek dietetikus, és éppen 1 év alatti kisgyereke van. Én is csodálkoztam, hogy a 7-8 hónapos gyereknek tehéntejet, joghurtot, tésztát is ad, 9 hónaposan rántottát evett a gyerek.
2019. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%

A magyar eléggé elavult, ebben is , mint minden másban több évtized hátrányban vagyunk.

Én Nyugat Európában élek, itt már sok évvel ezelőtt rájöttek, hogy ha zöldségekkel kezdik a hozzátáplálást , nem lesz válogatós a gyerek, én is eszerint csináltam.

Otthon ugye még az van , hogy az édes alma, édes barack, édes répa, aztán öt gyerekből négy , 3 évesn nem eszik meg semmit.

Itt hat-hét hónapos korban mennek már a fűszerek is ( pl. Kókuszos bananánpüré 4 hónapos kortól ) minél több ízt ismer meg a gyerek , később annál több mindent fog elfogadni.

Allergis is kevesebb van , ha minél előbb találkozik a szervezet az allergénnel. Réges rég megdőlt már pl. az , hogy az apró magvas gyümölcs másfél éves kora előtt ne adjunk. Apró magvas gyümölcs nyolc hónapos kortól adható. Pont annál kevésbé lesz rá allergiás.

2019. jan. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Magyarorszagon tulvedik a gyerekeket minden téren: több réteg ruha, esőben nem viszi ki, nem ad neki tejet, csak a bio, csoki az ordogtol valo, stb. Kulfoldon, foleg nyugati orszagokban sokkal lazábban állnak ehhez. De ez mondjuk a terhességnél is megfigyelhető. Magyarorszagon nőgyógyász kíséri végig, vele szül a kismama, napokig a kórházban marad és gyakori a császármetszés. Hollandiában szuleszno kiseri végig a terhességet: egy átlag kismamát nőgyógyász nem is lát!- és ő vezeti le a szülést is, nagyon sokszor otthon. Ha mégsem,akkor szülés után 3 órával már mehetnek is haza
2019. jan. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

"Magyarorszagon nőgyógyász kíséri végig, vele szül a kismama, napokig a kórházban marad és gyakori a császármetszés. Hollandiában szuleszno kiseri végig a terhességet: egy átlag kismamát nőgyógyász nem is lát!- és ő vezeti le a szülést is, nagyon sokszor otthon. Ha mégsem,akkor szülés után 3 órával már mehetnek is haza."


Ez a pénz miatt van. Mivel sokan magán rendelésre járnak az havonta, a végén hetente nem kevés összeg. Pl. összesen 4 pecsét kell a terheskönyvbe is.

Itt is hazaengednek szülés után 1 napra (ambuláns szülés), de a kórház úgy kap pénzt, ha 72 órát bent töltenek az emberek. Te mehetsz, a gyerekre kitalálnak valamit és nyilván senki sem hagyja ott egyedül.

Császár nem csak itt van sok, máshol is. Máshol a kismama is dönthet (indokolatlanul is) a császár mellett.

Szóval pénz, pénz, pénz.


Hozzátáplálással egyetértek az előttem írtakkal. Elavult. Én pl. külföldi oldalakon is olvasgattam előtte és úgy írtam össze egy "ideális" táblázatot. Egyik gyerekem téli másik őszi. Mindketten zöldséggel kezdték. De a téli születésű inkább kapta a szezonális gyümölcsöket (meggy, cseresznye, barack stb.) az őszi meg a friss zöldségeket, mivel így jött ki a hozzátáplálás kezdete (6 hónaposan kezdtem).

Később is megmaradt, hogy sok zöldséget és mindennap kapnak gyümölcsöt. A nasi inkább magvak és aszalt gyümölcsök. Ehhez szoktak így ezt igénylik. Természetesen nem vetik meg a csokit sem, de igénylik a napi gyümölcsöt.

A főzelék helyett ajánlom a párolt zöldséget (akár turmixolva tésztára téve).

2019. jan. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
#3, mentos meselte, hogy 1 eves kor alatt adott bizonyos allergeneknel anaflaxias sokk eseten a mentonek sok esetben eselye sincs kierni, mig 1-1,5 eves kor folott mar tobb ido van. Az etelallergia oroklott hajlam tudtommal. A gyerekem mar eletenek elso par heteben talalkozott allergennel (tejfeherjevel, tojasfeherjevel, glutennal anyatejen keresztul, dietaznom is kellett ra), es sajnos nem notte ki. Bizonyos esetekben az immunterapiat sikeresnek mondjak, de az sem alkalmazhato barmikor barkinel.
2019. jan. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
Előző, mentős ismerősöd azt elfelejtette mondani, ezért mondom én hogy jobb ha tudod , anafilaxiás sokkot KIZÁRÓLAG Földimogyoró, Szezámmag, latex, és darázscsípés okoz.
2019. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
De jó válaszok!! Köszönöm! Igen zöldséggel kezdtünk mi is. Amerikaba élő barátnőm kisfia már rántottát es narancslevet is kapott 8 hónapos. Igen, nálunk borzasztó elavult ezekhez képest!
2019. jan. 25. 20:33
 9/21 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nem elavult a magyar rendszer, én is sütötökkel, édeskrumplival kezdtem, engedte a magyar védőnő, tejterméket 7 hónapos korátol kap, külföldön ugyanígy van.
2019. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ, mit nevezünk elavultnak. Általában engem szoktak annak tartani (itt, Magyarországon), mert a régi családi hagyományokat követtem a hozzátáplálásban, ezért mindig mindenhol lehurrogtak és felelőtlennek neveztek, főként idegenek. A védőnőmmel is voltak pengeváltások ezügyben, aztán mikor megszületett az unokája, bocsánatot kért. :-)

Örömmel olvasom, hogy külföldön sokkal inkább hasonlít a trend ahhoz, amit én is követtem. Itthon az 1 év alatti gyereknél a tojásrántotta szinte elképzelhetetlen sokaknak. Szóval itt bátran le merem írni, hogy pl. a fiam anno 10 hónapos kora körül is már majdnem teljesen azt ette, amit mi. Legemlékezetesebb ebédje ebben a korban a dédinél egy tányér húsleves, jó sok zöldséggel és husival, még tészta is volt benne + utána bevágott 3 db palacsintát (túróst, lekvárost). Nemsokára 27 éves lesz, semmilyen allergiája nincs, a vasszöget is megemészti. Nem is válogatós, van néhány étel, amit nem szeret, de ilyen szerintem mindenkinek van.

2019. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!