Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit vezessek be még neki?

Mit vezessek be még neki?

Figyelt kérdés
5 hónapos lesz nemsokára kislányom. Amiket a doktornő mondott amikre emlékszem répa, krumpli ezek keverve. Főtt alma, alma répával. Ja és a barackot amit nem szeret. Mondta ugye hogy legalább 3 napig kapjon egy ízt. De ha ezeken már végig mentünk akkor ugyanúgy elölről vagy mit lehet még adni? Mondta a doktornő hogy lehet feldolgozott tejtermékeket de azt hogyan? Ugyanúgy tízóraira?
2019. jan. 28. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs védőnőd?
2019. jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De van.. Nem mond semmit. Nálunk a doktornő mondja el az ilyen dolgokat de ő meg mindig siet mivel rengeteg baba van ott egyszerre..
2019. jan. 28. 10:34
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Akkor beütöd a gugliba, hogy hozzátáplálási táblázat, elolvasol párat, kiválasztod a legszimpibbet, és az alapján haladsz. Pl itt van egy: [link]

És igen, ha jelenleg ezt a 4 félét eheti, akkor azokat variálod utána addig, amíg be nem tudsz veetni egy új kaját. De amúgy 5 hónaposan mehet még a meggy és a gesztenye is. Vagy a sütőtök. Csak ügyesen. :)

2019. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Azokat hogyan tudom elkészíteni? Mindent én csinálok neki, nem eszi meg a babakajákat ezért nehezebb :/
2019. jan. 28. 10:45
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

A világ legegyszerűbb dolga a babakaja, nem kell fűszerezni, nem tudod elrontani a rántással :D

Meggyed ha van, az mehet nyersen, vagy krumplival összerottyantva. Fagyasztott tökéletes.

Sütőtököt lehet sütni a sütőben, céklát is, utána leturmixolod és kész.

Gesztenyét én nem adtam, de lehet venni fagyasztott, nem cukrozott gesztenyepürét pl. a teszkóban, azt eheti a baba.

Tejterméket még nem adnék, de feldolgozott alatt valszeg a babakajákat, tejpépeket érti a dokid, mert azokban módosított tej van, mint a tápszerben, azt eheti előbb is.

2019. jan. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

A babakaja nagyon egyszerű. 4-6 hónapos kor között mehet alma, őszibarack, meggy, szilva, sárgarépa,sütőtök, burgonya, édesburgonya, gesztenye.

Ezeket mixelheted kedvedre.

Én a gyümölcsöket nyersen adtam, csak a meggyet főztem, mert az fagyasztva volt és turmixolás után kiadagolva visszafagyasztottam. Almát üvegreszelőn, burgonyát, sütőtököt, édesburgonyát turmixolni se kell, csak villával összetörni.

Az első hónapokban úgy csináltam, hogy mindenből nagyobb adagokat csináltam és eleinte 30 grammos, majd 50-100 grammos pici műanyag edényekben kiadagoltam és fagyasztottam. Igy nem kellett minden etetésnél pepecselni, kitaláltam pl. burgonya répával és csirkehússal (7 hónapos kortól), répa csirke jött a fagyóból és csak egy kis szem krumplit kellett pár perc alatt megfőzni. Amiből maradt a következő etetéshez is. Akkor meg mást vettem elő.

Most 10 hónapos, rengeteg mindent ehet és többször van már, hogy félig a mi ebedünkből kap, ha minden be van már vezetve belőle. Pl. főztem bolognait és a darálthúsos szószból kapott krumplival, mi meg ugye tésztával ettük (amiben volt tojás és ezért nem kapta meg).

2019. jan. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Végre rendes válaszokat kaptam! Tényleg nagyon szépen köszönöm!!!
2019. jan. 28. 13:06
 8/10 anonim ***** válasza:
A WHO szerint hat hónapos korig nem ajánlott hozzátáplálni.
2019. jan. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én meg a doktornő ajánlására kezdtem, egyébként tápszeres. Már vartalak amúgy.
2019. jan. 28. 15:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a dr nőd elavult információt közöld veled. A WHO nem tesz különbséget anyatejes és tápszeres babák között. Ezt miért írtad?
2019. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!