Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 11 hónapos lehet adni ételt...

11 hónapos lehet adni ételt sülve és összetörve? Vagy csak párolva? Lehet már picit fűszerezni? Sót használni?

Figyelt kérdés

Nincs még foga csak püréket csak kap citrus félék, tej,bogyós gyümik, cukros, lisztes dolgokon kívül mindent kap már de párolva. Nagyon unalmas már neki úgy látom.

Szülinapjára szeretnék neki tortát venni vagy csinálni de sütit nem evett még, és olyan ételt sem amiben cukor van. Ezt bekell vezetni?


2019. febr. 13. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
A cukrot nem kell külön bevezetni szerintem, a tojást viszont igen, ha az is van a sütiben. Főleg a fehérje allergizál. Ennyi idősen a fiam már semmi püréset nem volt hajlandó megenni, csak olyat, amit mi is ettünk. Volt 4 foga. Persze korának megfelelő alapanyagokból, de pl. szereti a húst, sose adtam párolva, csak sütve. Nyugodtan kóstoltasd meg a sült dolgokat, de mivel nincs még foga, inkább pürésítve.
2019. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
11 hónaposan teljesen ugyanazt ették a gyerekek, amit mi, annyi, hogy kicsit gyengébben fűszereztem.
2019. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Norman Bates ***** válasza:

10 hos a kislanyom, 2 foga van alul. Nem torunk ossze neki semmit, rendesen eszi amit mi.

Mi sem adunk neki cukros dolgokat, de a szulinapjan nem lesz semmi baja, ha eszik egy kis sutit.

2019. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanazokat ette amiket mi, volt màr foga.Fűszerezésből vettem vissza, a sót ugyanúgy használtam, de ekkor már kapott "cukrot" is, imádta a túró rudit, tejszeleteket, mit tudom én, régen volt nagyon.

A sült húsokat is szerette.

2019. febr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Soha nem ette meg a pürés dolgokat. Párolva sem. Normális ételt fogadott el mikor már hajlandó volt enni. :) Nem volt agyonfűszerezve, de ha olyannal próbálkoztunk, hogy csak zöldfűszer keverék, vagy icipici só, az nem kellett neki. Mondjuk nekünk a védőnő javasolta a rózsaszín himalája sót a sima helyett, azóta mi is azt esszük.
2019. febr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!