Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnerot jó ha összetörve...

Magnerot jó ha összetörve veszem be?

Figyelt kérdés
Lassan 7 hetes terhes vagyok, az orvosom ajànlotta hogy kezdjek el Magnerotot szedni. Csak a kivàltàs utàn jöttem rà hogy ez ràgótabletta. De képtelen vagyok összeràgni főleg a rosszulléteim mellett. Ha összetöröm 2 kanàl közöt és úgy veszem be úgy is jó?
2017. aug. 24. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Én egészben szoktam lenyelni. Nekem így is tökéletes :)
2017. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:

Igen, a Magnerot rágótabletta, ráadásul ahhoz képest, hogy csak kb. 30 mg elemi magnéziumot tartalmaz, elég nagy is. (Az 500 mg-os magnézium-orotát vegyületnek csak kb. 6%-a magnézium, úgyhogy ár/érték arányban ez a legdrágább elérhető magnéziumpótló.) Ha egészséges a veséd, kipróbálhatnád a magnézium-laktátos magnéziumpótlókat, mint pl. az InnoPharm magnézium-laktát+B6, ez ugyanolyan mint a MagneB6, csak feleannyiba kerül, a Magnerotnál kisebb tabletta és könnyebb lenyelni is, nem kell szétrágni. Egy darab Innopharm tablettában 50 mg elemi magnézium van és ugyanolyan jó felszívódású mint a magnézium-orotát.

A magnézium-citrátnak kicsit rosszabb a felszívódása, de még így is a jobbak közül való, azt is kipróbálhatod, a citrátos cuccok általában olcsóbbak is és sokféle megjelenési formájuk van, tablettától italporig.


Persze fogyaszd el, amit kiváltottál, a kanállal összetörés is teljesen jó, az eredmény ugyanaz, a magnézium úgysem a szádból szívódik fel, hanem leginkább a vastagbélből, ahova egyébként valószínűleg akkor is pépként jutna már, ha egészben nyelnéd le.

De hosszú távon megéri olyan készítményt nézni, amiből több magnézium tud felszívódni és olcsóbb, mert a várandós ajánlott napi bevitel 450 mg lenne.

2017. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!