Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor a legideálisabb időpont...

Mikor a legideálisabb időpont adni a pépes ételt? Illetve mit adhatok neki még ebédre, hogy ne unjon rá?

Figyelt kérdés

7 hónapos. 4 hónapos korban kezdtem a hozzátáplálást orvos javaslatára. Kb 3 óránként eszi a tápszert de a pépes ételnél ha megvárom hogy jelezzen annyira éhes hogy ordít így nem tudom etetni mert nem akar enni. Ha viszont 2,5 óra leteltével adom neki nem éhes még csak játszik az étellel...

Mikor lenne a legideálisabb? Ti hogy csináltátok?

Egy ideje kap ebédre is répát krumplival és csirkehússal, és kapott már hozzá brokkolit is. Viszont ráunt és nem hajlandó megenni. Mit adhatok neki ebédre?


2019. ápr. 8. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ebédkor adtam neki. Illetve tízkor és du. gyümölcsöt kapott pár kanállal vagy bébi pépet esetleg ivólevet.

Ebéd ötletek:

Zöldborsó püré csirkehússal, Sárgarépa püré csirkehússal,Almaszósz csirkehússal,Sütőtökpüré csirkehússal,Paradicsomos krumplipüré pulykahússal, Céklapüré pulyka vagy csirkehússal,Krumpipüré szintén husival,Összeturmixolt húsleves,....stb. Ő már sok mindent ehet. Persze hogy ráun ha mindig ugyanazt adod neki :))

2019. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Az az igazság hogy nem sok mindent mertem adni neki mivel minden táblázatban máshogy írja...

2019. ápr. 8. 13:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Szivesen :) Nézd meg milyen bébiételek adhatók 5 -6 hónapos kortól . Azokat mindet eheti :) Csak ötletnek is jó ha ott hon szeretnéd elkészíteni:)) Én még egy csirkemájat is és krémsajtot is nyomtam a pépekbe időnként :))
2019. ápr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem. Ne a táblázatokat nézd :) Tapasztald ki mit szeret mit fogad el szivesen :) Melyik étel nem bántja a kis pocóját :) Azokat variáld nála :) Saláta-krumpival főzelék is jó lehet jut eszembe :)) Próbálkozz nála :) Nőjjetek nagyra :))
2019. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :)
2019. ápr. 8. 14:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyan nincs mit ☺️
2019. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!