Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálási táblázat...

Hozzátáplálási táblázat ellentmond a bébiételben szereplővel? Bővebben a kérdés alatt.

Figyelt kérdés
Most kezdtük két napja a hozzátáplálást. Adtam neki reszelt almát. Most vettem bébiételeket, próbálkozom abból is adni neki, bár védőnőm ellene van. Kaptam tőle táblázatot. Ott az áll, hogy alma 4 hónaposan, szilva 8 hónaposan. A bébiételen pedig ez: 4 hós kortól: alma-szilva íz. Most akkor adhatok neki ilyet? Elég ha azt nézem, hogy mi a korának megfelelő? Tehát bármelyik 4 hós bébiételt adhatom neki?
2019. ápr. 22. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Nekem azt mondta a vèdönöm ami a korànak megfelelö ehet mindent pedig a tàblàzatba nekem is kèsöbb volt. Nekem azt mondta abba nincs olyan ami àrthat neki. Pëldâul amit ën kaptam tàblàzatot abba a màlna 18 hônapra van irva. De vettem màlnàs tejpëpet ami 4 hônapos kortól való.
2019. ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Jobb lenne a rendes gyümölcs és zöldség, de ha már babakaja: egyrészt be kell vezetni ugyanúgy, mint ha te pépesítenél, tehát ha fele alma, fele szilva, azzal módjával először, mert a szilva új. Másrészt a szilva nem fog ártani, de mondjuk az eperrel és a tejjel én várnék/vártam mindenképp.
2019. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Házilag nem lehet olyan mértékben feldolgozni az adott élelmiszert, mint egy gyárban.
2019. ápr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Országonként is eltérnek a szokások, ha máshol gyártották, meg pár évente változnak is (lásd glutén), szóval ez sincs kőbe vésve, sok mindenben neked kell döntened. A bébiételekben lévő új összetevőket egyébként ugyanúgy be érdemes vezetni 2-4 napig, hogy ha bármire allergiás lenne, vagy hasmenést/székrekedést okoz, akkor ki tudd nyomozni, mi volt a ludas. És nem kell változatosan etetni az elején, ők nem igénylik, hiszen jó pár hónapig ugyanazt ették. Szóval csak fokozatosan, ráérősen :)
2019. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg a bébiételek mellett az szól, hogy jobban ellenőrzik sokszor, mint a piaci zöldséget, ellene meg hogy mégiscsak konzerv kaja (nézd meg, mikor gyártották és meddig jó...) és nem friss, és mint írták sokkal nagyobb mértékben van feldolgozva, amitől persze könnyebben emészthető, mint egy házilag turmixolt püré, csak nem biztos, hogy hosszú távon jó dolog ehhez szokni. És sok baba (persze nem mind) később ragaszkodik is utána hozzá, hogy csak házit vagy csak üvegeset fogad el, szóval ezen is érdemes elgondolkodni.
2019. ápr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó : ehhez annyit fűznék hozzá hogy ez elkerülhető úgy, hogy nem csak az egyiket vagy csak a masikat adod neki. Én pl úgy csináltam, hogy én is készítettem neki pürét és babakaját is vettem. Nagyon jól jött a babakaja üvegben mikor épp ügyeket kellett intézni és nem volt időm főzni és pürésítgetni. Amiről úgy gondoltam, hogy én nem biztos hogy úgy el merem készíteni vagy nem volt szezonja azt adtam babakajában. Nekünk így bevált :)
2019. ápr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!