Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól készíthetem neki...

Mikortól készíthetem neki tejből az ételeket?

Figyelt kérdés
Ismerőseim körében nem tudok erről érdeklődni mivel a 90%-uk 2 hónapos kortól tejet ad tápszer helyett, szóval inkább hagyjuk mivel ígyis sz.r vagyok, hogy tápszert adok. Védőnő és a doktornő is ajánlotta, hogy lassan kaphat túrót, kefírt, joghurtot. De ilyenről nem esett szó. Egyébként lassan 8 hónapos lesz. Az érdekelne, hogy tejjel készült ételeket mikor főzhetek neki? Olyanokra gondolok mint pl tejjel készült spenót, vagy tejbegríz tejberizs és az ilyesmik. Mivel eddig ezt tápszerrel csináltam.
2019. ápr. 27. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gyermekorvos azt mondta 1 éves kora után már adhatok neki tejes ételt. Lassan 2 éves lesz és reggel-este még korának megfelelő tejitalt kap.
2019. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Egy éves kortól fokozatosan adható tej. Ha esetleg allergiás lenne valamelyik összetevőjére, akkor kisebb mennyiségnél derüljön ki. Amennyiben nem, akkor szinte korlátlan mennyiségben kaphatja.
2019. ápr. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1 éves kora után lehet kezdeni a tejtermékeket. Először natúr joghurt, túró, sajt. Az én fiam 22 hós és még mindig nem kap teljes tejet. A tejtermékek ugyanis kicsit kipettyezték és csak fokozatosan szoktattam a tejtermékekhez. Most már eljutottuk oda hogy nem pettyezi ki. Múlt héten próbáltam egy falat spenótot adni neki (ami tejjel készült), de kihányta. Így még mindig marad a tejital.

Azon meg kiakadtam hogy ennyire sötétek bizonyos emberek a környezetedben. 2 hónaposnak tej??? Mindig rácsodálkozom hogy van aki ezen akar spórolni. :(

2019. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: most nézem némelyik mondatom milyen "magyartalanra" és szóismétlősre sikerült. Elnézést kérek, front van és nem sokat aludtunk éjjel, a gyerkőc nyűgös... :D
2019. ápr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Eddig úgy tudtam, hogy tejterméket kaphat 8 hónapos kortól és csak a sima tejet 1 éves kortól. De jó hogy megkérdeztem!

Hat igen. Elég sajnos, hogy valaki épp a saját gyerekén spórol. De hát nyilván én vagyok a nagyzolós mert tápszert adok neki...

2019. ápr. 28. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!