Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek van okom aggódni...

Szerintetek van okom aggódni a babám súlya miatt?

Figyelt kérdés

10 hónapos a lányom 7,5 kiló.

Időre született 2,4 kg-mal és 46 cmrel.(ez genetika én is ennyivel születtem, és vékony és alacsony is vagyok) Az eddigi mérések során nem volt gond. Most mondta a doktornő hogy a görbe alatt van picivel és nem hízott most sokat, 220 grammot csak.

Áll lépked mászik és ezt folyamatosan mint egy golyó csinálja. Energikus jókedvű baba. Van elég pisis kakis pelus, étvágya jó. Anyatejet reggel este kap, a többi gyümölcs főzelék pép mikor mi. Foga nemrég jött ki kettő, darabosat még nem igazán eszik, csak turmixolva. Amit életkora szerint ehet már mind adtam neki(alma, répa, gyökér, zeller, krumpli, tök, cukkini,borsó, karfiol, barack, meggy, szilva, gesztenye, körte, banán, csirke, pulykahusit, hagyma, petrezselyem stb..)

Van okom aggódni? Van más is hasonló helyzetben?

Köszönöm a segítséget.



2019. máj. 7. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk? :)

Szerinted mindegy hogy egy gyerek 65 vagy 80 centihez 7,5 kiló?

2019. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden a legnagyobb rendben, ez tokeletes. Mivel elkezdett aktivan mozogni nem meglepo, hogy nem hizik ugy. Unokahugom ne kepzeld el, rettento sovany volt, szinten jol evett. Ilyen alkat, most sincs rajta, csont es bor, ilyen tipus :)
2019. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, elsőre furcsáltam. Mert nekem korababám van, 1400 grammal született, de most 6 hónaposan 7 kg. De a korababák egész más ütemben híznak. Sokkal gyorsabban háromszorozzák meg a súlyúkat, mint az időre született társaik.

De ha jó kedvű, és láthatoan az emésztése is oké, valamint a védőnő sem aggódik, akkor szerintem neked sem kell. 😊

2019. máj. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is hasonló súlyban volt,mint a te kislányod. 1 èvesen picivel több volt,mint 8kg. Most is vékony 5.osztályos és 32kg. Ilyen típus. Inkább vékony legyen,mint túlsúlyos.
2019. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyém se volt sokkal nagyobb, most makk egészséges, normál súlyú 7 éves. Azért anyatejet még többször kellene kapnia. A zöldségtől nem fog hízni.
2019. máj. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!