Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Babakekszet hogy kell normisan...

Babakekszet hogy kell normisan lereszelni és mennyi idővel kell előbb beletenni a gyümölcsbe, hogy normálisan megpuholjon?

Figyelt kérdés
Ma adtam először felet,most kezdtük a glutén bevezetést(detki babakeksz) Holnap is adhatok felet? És meddig felet? Reszeltem sajtreszelőn,össze-vissza tört,és nem málott szét a gyümiben,darabos maradt. Lenyelte kislánykám,de még jobban szereti a tök sima pépet.vagy dobjam a turmixba mikor csinálom a gyümit?

2019. máj. 7. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

En berakom egy zacskoba es osszetorom (husklopfoloval vagy nyujtofaval). Annyira torod igy fel, amennyure akarod, akar teljesen finomra is kb fel perc alatt.

Belekeverem a gyumolcsbe es kesz.

2019. máj. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem így az elején egyszerűbb gabonáspépet használni. Amúgy mikor már kekszet is adtam, én is egyszerűen összeturmixoltam a gyümölccsel.
2019. máj. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
En a gyümölcsel együtt teszem a turmixba.
2019. máj. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én üveg almareszelőn reszeltem le, szép porhanyós lett, nem darabos. Egyből bele a gyümibe, és mehet is, azonnal megpuhult.
2019. máj. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudsz róla, hogy a babakekszben is van cukor?
2019. máj. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom persze sajnos. Meg azt is hogy a levegő is káros amit beszívunk,és amúgy minden étel is káros,és hogy a babák kb sehogysem aludhatnak mert rossz hason,rossz hanyatt stb. De sajna nem fényevő,lebegni sem tud burok sincs körülötte és, mivel ember ezért olyan ételek kell neki adni ami az embereknek való. Ez van sajna. A sima fehérliszt és a gríz sem jobb a babakeksznél. Fél babakeksz/nap van,eddig úgy tűnik nincs baja a gluténnal. Amúgy én cukrot egyeltalán nem használok itthon,sem lisztet, zsírt sem,csak kicsi olivát vahy kókuszzsírt ha nagyon kell valamihez. Szóval ha túl leszünk a glutén bevezetésen akkor nem kap már kekszet. A pékárut is én akarom majd sütni.Gabonapép jobb lenne talán de abba meg többféle van,ha valamelyik nem jó neki,nem tudom majd melyik. De ha van jó ötletetek glutén bevezetésre osszátok meg velem,vagy esetleg cukormentes babakeksz recept.
2019. máj. 8. 09:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Én pici lisztet szórtam a főzelékébe. Utána pedig gabonapépet vettem, abban semmi más nincs, csak a gabonák őrölve.

Meg zabpelyhet daráltam finom szemcsésre, azt szórok a joghurtjába reggelire.

A babakeksz is a drága bababiznisz része, eladják jó drágán a cukros vackot azzal a címszóval, hogy ez a jó a babáknak.

2019. máj. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Zabpelyhet én is szeretnék makd adni,de rosszul rudom,hogy az gluténmentes?
2019. máj. 8. 10:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.


En szoktam sutni babakekszet, abba azt raksz, amit akarsz. Edesiteni lehet banannal, gyumolcspurevel is, nem kell finomitott cukrot rakni bele pluszban. Van tojasos, de tojasmentes recept is, zsiradekkal, vagy epp anelkul.

Nyilvan nem olyan izvilag, ami egy felnott embernek kulinaris elmeny, de gluten bevezetesehez, vagy gyumolcspurehez suritmenynek, esstleg fogzo gyereknel ragcsalnivalonak tokeletes.


De oszinten, en nem vagyok ellensege se a cukornak, se a lisznek, foleg nem a zsiradeknak. Mertekkel eszunk mi is mindent, nincs se suly, se egeszsegugyi problemank. A gyerekeket sem zartam/zarom le minden ilyentol iskolas korukig, mert egyszeruen mi is fogyasztunk ilyesmit.

Ez nem azt jelenti, hogy cukorra es feher lisztre epul a taplalkozasunk, mert nagyon nem, szerencsere az osszes gyerekem jo etvagyu es “mindenevo”, olyan mennyisegben toljak a nagyok is a zoldseget, gyumolcsot (nyerset is), hogy alig birom hazahordani.


Viszont a zsirszegeny dietaval nagyon vigyazni kell. A kisgyerekek (2 ev alattiaknal foleg) igen nagy szukseg van a zsirokra. Szoval menjen be eleg zsir hussal, hallal, vagy pl avokadoval, stb, ha fozes soran egyaltalan nem, vagy ritkan hasznalsz zsiradekot. Vagyis te dolgod, csak olvass ennek utana.

2019. máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jah es igen, a zabpehely glutenmentes, vagyis maximum glutennel szennyezett (termesztes/feldolgozas/csomagolas soran kerulhet hozza gluten, de alapban nem tartalmazza). Avenin van benne, ami hasonlo feherje a glutenhez, de nem az, igy zabpehellyel a gluten nem vezetheto be.
2019. máj. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!