Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan anyuka, aki 6...

Van itt olyan anyuka, aki 6 hónapos anyatejes babájának már adott babpiskótát, babakekszet vagy efféléket?

Figyelt kérdés
És milyen módon? Volt már foga a babának, vagy ez nem meghatározó tényező. Én szeretnék neki adni, hogy szokja a rágást. Illetve pohárból is szeretném már itatni hogy minél előbb megszokja, ilyenkor milyen folyadékot lehet neki adni? Az anyatejen kívül mást nem nagyon akarok neki, de akkor hogy tudom vele"gyakoroltatni" a pohárból ivást?
2015. jan. 22. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

a 8 hónapos bébiételekben vannak apró puhadarabos részek, ekkortól kell a rágást bevezetni

az én 8 hónaposom még öklendezik tőlük, csak a sima pépest eszi

a babkekszre is rá van írva 8 hónapos kortól (legalábbis amit én vettem)

2015. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendes kekszet és babapiskótát almával vagy más gyümölccsel keverve adtam nekik 4 hónapos koruktól. 6 hónaposan pedig már kaptak kiflicsücsköt, főtt sárgarépát, puha gyümölcsöt. Ha nincs foga, az ínyével akkor is eltudja majszolni. Pohárból csak akkor kezdtem itatni, amikor már megtudta fogni biztonságosan. Babateát adtam nekik inni, vagy vízzel higított, itthon készített gyümölcsszörpöt.
2015. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tanácstalan vagyok! Gyümölcsöket már kicsit több mint 1 hónapja kap. Más ilyen korú gyerek vagy még kisebb meg már babapiskótát vagy kenyér héjat majszol. akkor ez most hogy van?
2015. jan. 22. 11:03
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ajánlották a babakeksz bevezetését 5-6 hó körül, de én csak felpuhítva adtam neki (mondjuk összekevertem almapürével).

7-8 hónaposan már elrágcsált egy-egy natúr babapiskótát, ez elolvadt tulajdonképpen a szájában, de a darabos ételeket később kapta.

Pl. a kiflivel nem volt jóban, nem igazán tudta elmajszolni.

Mikor már nem csak szopizott, hanem hozzátápláltam, akkor néha adtam neki egy-egy korty vizet, és egész ügyesen itta pohárból. Megkínálod, megpróbálod, és látni fogod, hogy tud-e inni pohárból.

De ne aggódj, így fél évesen még nincs lekésve semmiről!

2015. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Tehát összetörted a babapiskótát és úgy rá az almát? vagy hogy? azt el tudják amúgy szopogatni, nem? Bocsi ha hülyének tűnök, csak nem akarom hogy nagyon egyhangú legyen a babámnak az étkezés és "fejlődjön" kicsit.
2015. jan. 22. 11:06
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi 4-es válaszoló! :) akkor kipróbálom én is. És tudnál esetleg olyan babapiskótát mondani, amiben nincs tojás és tejszármazék, mert elvileg ilyet nem kaphatnak. Vagy teljesen mindegy milyen a babapiskóta?
2015. jan. 22. 11:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi a DM-ben vettünk babapiskótát, de nem emlékszem a márkájára...de ott biztos tudnak segíteni, ha megkérdezed.


Amúgy a babapiskóta és babakeksz simán megpuhul egy kis gyümölccsel, úgyhogy sok dolgod nincs vele.

2015. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, persze összetörtem a kekszet, de a pürében hamar megpuhult, jól összekevertem és lánykám jóízűen befalta. :)
2015. jan. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tanácsokat! :)
2015. jan. 22. 11:51
 10/11 anonim ***** válasza:
a glutent szeretnEd tehat bevezetni? az en lanyom pont 6 honaposan kapta eloszor (anyatejes). a delelotti gyumolcsbe reszeltem egy detki babakesz sarkár. 4 napon keresztul kapta igy. most itt tartunk, es azt mondta a vedono par napig még figyelgessem es ha minden rendben van, tej-tojas nelkuli vizes zsemlet baba piskotat kekszet felugyelet mellett adhatok a kezebe. durum tesztat is ehet mar.
2015. jan. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!