Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan tovább? (egy kis...

Hogyan tovább? (egy kis segítséget)

Figyelt kérdés

Sziasztok!!!

Kisfiam 5 és fél hónapos. Tegnap kapott először egy kis almalevet (4-5 kiskanál). Ma is (7-8) kanállal. Igaz a védőnővel megbeszéltem mikor 4 hónapos volt hogy még várunk 5 és fél hónapos koráig hisz volt/van tejem bőven, de kb. 2 hete éjszaka is felkelt hogy egyen 2-3x is, pedig előtte 1x se vagy 1x. Ugyan annyi tejem van de már neki kevés, így elkezdtük. Holnap szeretném sűríteni, így vissza raknék a pépből egy kanálkával . Lehet-e ? Illetve ha megvolt az alma ,ugye minden gyümölcsöt 3-4 napig kell kóstoltatni akkor utána mit adjak? Védőnőnk őszibarackkal de azt hallom hogy fájhat a pocija ,igaz neki sose fájt 1-2 alkalmat kivéve. Esetleg adjam keverve almával, csak külön lehet? vagy adjak mást(pl. körte)Kérlek segítsetek!!!


Válaszokat előre köszönöm...



2018. aug. 10. 17:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve mondta a meggyet de azt hogyan?
2018. aug. 10. 17:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát azért én ilyen óvatoskodást nem csaptam, kapott pár kanál reszelt almát, nem fájt tőle a hasa, úgy hogy másnap kapott annyit, amennyit kért, 1-2 nap múlva másik kajával ugyanez.
2018. aug. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy szomjas, elég meleg van :)

Védőnőtől is kérhetsz hozzátáplálási táblázatot vagy kereshetsz a neten. Allergiákat kizárandó illetve, hogy ki tudd nyomozni, mi okoz hasmenést vagy székrekedést, igen, 3-4 naponta lehet/érdemes újat adni, de közben mehetnek a bevált régiek is, külön vagy keverve. Ha unalmasnak is tűnik, nem kell rögtön az elején változatosságra törekedni, hiszen eddig csak egyfélét evett :), na meg mellette ugye még szopik. A sorrend, ajánlások, mindig változnak, évszakonként is mások a lehetőségek, ezt vedd figyelembe, illetve kezd divatba jönni a BLW (kanalazás helyett rögtön darabosat adnak a babának), ennek is utána olvashatsz - szóval igazából rád van bízva, mit tartasz jónak, és majd a babára, hogyan reagál.

2018. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat...

Védőnőnk azt mondta csak reggel két szoptatás között... vagy adhatok a nap folyamán többször is?

2018. aug. 10. 17:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Erre is több lehetőség van. Azt mondják, ha sokáig szeretnél szoptatni, akkor előbb szopi, aztán kaja, ha hamarabb ki akarsz váltani egy étkezést, akkor fordítva. Az idejét kötheted a meglévő szoptatásokhoz vagy kialakíthatsz már most fix étkezési időpontokat (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora) a szoptatástól függetlenül. Általában azt hiszem a tízóraival / délelőtti etetéssel szokták kezdeni és ha jól megy, mondjuk megeszik már egy-fél kispohárnyit, akkor esetleg jöhet egy uzsonna is - ezt inkább azért, hogy ha hasfájós, akkor ne éjszaka legyen az.
2018. aug. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

Nem kell ezt az egészet ennyire komolyan venni.

Tudjuk ugye , hogy Magyarország mindennel el van 50 évvel maradva.

Nem, nem kell napokig nevet adni és három négy napig kóstoltatni a gyümölcsöt. Svédországban, honnan kezdjük a hozzátáplálást, még Olaszországban itt hónaposan már parmezán sajtot esznek. Van egy amerikai barátnőm, múltkoriban mondta, hogy legújabb ajánlások szerint a földimogyorót is hat hónaposan be kell vezetni, tehát konkrétan Amerikában olyan bébi Étel kapható hat hónapos kortól amiben Földimogyoró van, egy másik fajtából pedig tojás.


Én Angliában lakom, itt az avokádót ajánlják elsőnek, utána pedig a zöldségeket és utána gyümölcsöket, hogy ne az édeset szokja meg a gyerek. 80, 100, 500 millió gyerek nőtt fel így, úgyhogy teljesen totálisan mindegy mit adsz neki. Utána kell olvasni, de nemcsak a magyar oldalakat, és nem kell berezelni mindenem

2018. aug. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Új ételt mindig délelőtt adj, és mindig várj 3-4 napot két új étel között. Én úgy tudom, a barack ritkán okoz problémát, a körte viszont sokkal gyakrabban, és nem is az elsőként javasolt gyümölcsök között van. A barackot adhatod magában is vagy almával keverve. Répa, krumpli, meggy, sütőtököt szokták még javasolni első ételeknek, de mivel most az almának és a baracknak van főleg szezonja, én azt adnék. Én egyébként mikor hasonló korú babám kezdett nem aludni, a tejpépet vezettem be (szintén délelőtti kóstoltatással), és azt adtam neki az esti szoptatás előtt.

Ha szeretnél étkezéseket kiváltani, akkor szoptatás előtt kell adni az ételt, és előbb-utóbb azt a szoptatást el fogja hagyni a baba. Ha csak meg szeretnéd ismertetni az ízekkel, akkor pedig szoptatás után.

2018. aug. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!