Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Eddig üveges bébiételt evett...

Eddig üveges bébiételt evett 9 hónapos babám. Elkezdtem a darabos ételeket bevezetni, kekszet, kiflit rágcsál stb. Akkor már nem is célszerű pépes bébiételt adni neki? Vagy ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Gyümölcsösből csak teljesen pépes bébiétel van, szívesen adnám neki továbbra is mert színesebb választék van belőle mint amit itthon én tudnék elkészíteni neki.
2019. máj. 23. 06:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
En igy fogom darabosra szoktatni, mert ha a főzelékben van darabka, attol öklendezik. Tehat párhuzamosan megy a pép, es a darabos amit megfog. Elobb utobb nem kell mar a pép nekik, ezt olvastam, foleg ha mar azt akarja enni amit ti.
2019. máj. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan adhatod mindkettot. Attol, hogy mar tud enni darabosat, meg ugyanugy elfogadja majd a pepeset, ha izlik neki es nem is fog elfelejteni darabosat enni. :)

Ha belegondolsz, kesobb is ugyanugy fogja tudni enni a sultcsirket es a zabkasat is.

En pl midnharom gyereknel 6 honaposan kezdtem a hozzataplalst, foetkezesnel pl pepesitek, mert most a legkisebb is ugy fogadja el (ha darab van benne, akkor oklendezik meg, de meg csak 7 honapos lesz), viszont az elso pillanattol kezdve adtam a kezukbe ragnivalot, kenyercsucskot, kiflit, illetve parolt zoldsegbol, puha gyumolcsbol rakok ki kisebb darabokat es felcsipegeti. Legalabb azt is tanulja, hogy kell pici dolgokat megfogni.

Amugy az az erdekes, hogy ezektol nem oklendezik, szetnyomkodja az inyevel a kicsi brokkolit, de ha a pureben talal darabot, azzal nem tud meg mit kezdeni...

2019. máj. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Te is tudsz rágni, megis eszel kremleveseket.
2019. máj. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Eszel joghurt, pudingot kefirt? Ezek pépesek? Na ugye , ez örök életünkben megmarad , miért kellene abbahagyni pont egy kisbabánál?
2019. máj. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!