Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése

A kérdés

A második ételt is kanalanként vezessem be?

Sziasztok. Kisfiam egy hete töltötte a 6 hónapot. Már sokat olvastam a hozzátáplálasról. Almával fogok kezdeni, és tudom, hogy 1. nap 1-2 kanál, 2. 3-5 kanál, és igy tovább. A kérdésem az lenne, hogy a másodikat is igy kell bevezetni? (Alma-őszibarack lesz)

Keress kérdéseket hasonló témákban: Hozzàtáplálás, alma, almaőszibarack

2019. máj. 25. 07:06  Privát üzenet  

A válaszok
Fokozatosan vezesd be de szerintem szükségtelen kanalanként. Én kb 30 grammot adtam másnap, harmadik nap 50-60 grammot ha megette de a kicsi szépen szabályozta magának, mert 1 hét után se fogadott el 100 grammnál többet eleinte. Igazából még 1 évesen is tartottam, hogy elsőre csak pár falatot, inkább így, minthogy gondot okozzon.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2019. máj. 25. 07:17 Privát üzenet

En sosem meregettem, meg tartottam ennyire szamon... 1-2 kanallal adtam neki a bevezetes elejen ajanlott etelekbol, volt amit nem fogadott el, azt nem eroltettem. De biztos nem meregettem ki 3-40 grammokat..

hallgass az osztoneidre, nem a konyhamerlegre.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2019. máj. 25. 07:26 Privát üzenet
Én sem csináltam ekkora cirkuszt ebből, mondjuk ahol lakom nincs ez az egész túlhisztériázva, mint otthon.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2019. máj. 25. 07:35 Privát üzenet

#2 : lehet te nem, de én elég jól tippelek szemmel mennyiséget ;) bébiételes üvegből kiszedve főleg nem nehéz 😂 konyhai mérlegünk nincs.

1-es voltam

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2019. máj. 25. 07:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tehát akkor tegyük fel megállok teszem azt mondjuk 40 g-nál almával, ugyan ugy folytathatom 40-el alma-őszibarackal?

# 5/7Időpont 2019. máj. 25. 09:09 Privát üzenet
Előbb vezesd be az almát, csak azt add legalább 3 napig. Aztán én úgy csináltam, hogy az újból először keveset adtam, kóstolónak, utána kapta a bevezetettet. Keverésnél megvan a kockázata, hogy nem fogadja el, mikor magában a bevezetettet meg megenné, csak új még az egyik neki, meg az egész hozzátáplálásos történet.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2019. máj. 25. 09:28 Privát üzenet

ugy folytathatom 40-el alma-őszibarackal?"

Nem igazán. Nem keverve, hanem tisztán

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2019. máj. 25. 10:13 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Sajtot hogyan vezessem be? Milyen formában és milyen sajtot?
18 hónapos kisfiam nem eszik szilárd ételt! Hogyan vezessem be?
Meggyet hogyan vezessem be?
A meggyet hogyan vezessem be ha nincs szezonja?
Hogy vezessem be a glutént, ha a babám csak 1-2 kanál pépet eszik?
Gluten bevezetese? Mivel vezessem be a glutent, ugy hogy meg nem valtottunk ki etkezest, jelenleg tizoraira kap uj izeket gyumit, zoldseget. Legfobb taplaleka az anyatej

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Ételek bevezetése rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!