Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi idős korától eszik a...

Mennyi idős korától eszik a babátok darabosat és mennyire az?

Figyelt kérdés

Az én 8 hónaposom nincs oda érte egyeltalán. Ha csak villával nyomom össze nem kell neki. De ha pl ázott apró keksz darab van benne az nem baj. Sőt ha a kekszet vagy sajtot a kezébe adom azt is szépen megeszi,"elrágja". Ha a miénkből adok kis falatot azzal sincs gond,de amit mi eszünk abbòl nem nagyon adnék neki mennyiséget még,ma pl spagetti volt igaz durum tésztával,de azt így csak turmixolva ette volna.

Foga nincs még.



2019. júl. 11. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

8 honapos a legkisebb fiam es eszi a darabosat.

6 honaposan kezdtem a hozzataplalst es a purevel egyetemben darabosat is adtam neki egybol. (Pl puhara parolt, mini darabokra szedett brokkolit, edesburgonyat, banant, stb.)

Eleinte en raktam a szajaba, utana csak kiraktam ele az etetoszek talcajara es felcsipegette.

Most pl siman eteti magat is ugy, hogy jol is lakik, pl szendvicset keszitek neki (kenyer, sonka, sajt), felkockazom, rakok melle uborkadarabokat es beszedegeti.

Probald meg esetleg igy, hogy csak kirakod neki, kezdesnek mondjuk szines parolt zoldsegeket, vagy puha gyumolcsot es hagyd, hogy o szedje fel a darabokat. Teny, hogy utana takaritani kell, de hamar belejonnek (legalabbis a tapasztalatom szerint, 3 gyerek van es a ket nagyobbnal is igy csinaltam, nekik is hamar ment).

2019. júl. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez is lehet egyéni. Az én fiam a püréket nem ette (21 hónapos és még mindig van ami nem jön be) így blw-s lett vagyis 7 hónaposan már falatkásan, darabosan evett.

Az állag, keménység sokáig okozhat ilyen “gondot”, próbálgasd és majd megkedveli/megszokja. Vagy ha már stabilan ül adj a kezébe különböző állagú ételeket, pl banán, keksz, főtt répa. Hagy ismerje meg őket, hagy “tanulja” meg e mennyi féle dolog van, hisz eddig csak egy állagot ismert.

2019. júl. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az nem lenne baj h takarírani kell utána,felszedi a darabokat szépen a tálcáról, csak úgy h másik 3 lelök a földre véletlenül,az nem kerül a hasába. Plusz nagyon félek,hogy megakad a torkán,így tényleg icipici darabokat adok,de azt meg nehez veszi fel.Banánt szétnyomja a kezével,nem a mosakodás a baj,hanem az szintén nem kerül a hasába.
2019. júl. 13. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!