Cukor mikortól?

Figyelt kérdés

Fiam fél éves. Vizet nem hajlandó meginni. Védőnő javaslatára babateát kap. Azt 1 fokkal szívesebben veszi.

Gondoltam olyanra, kis cukrot tennék bele. Pl 1 literbe csak 1 kanállal, vagy nen tudom, csak hogy szívesebben igyon. Ötlet/tapasztalat valakinek?

"Who-s", a szabvany ezt írja anyukák kíméljenek. Elméleti síkon kérdezem, nem egyből cukortal akarom tömni.


2019. júl. 17. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Sima teába felesleges a cukor, de az alapból cukros granulátumot én adom a 6 hónaposnak, nagyon hígra csinálva.


Egyébként a második gyermekünk 3 hetes kora óta tartósan gyógyszert szed, már a kórházban is cukorral kapta a porított gyógyszert.

2019. júl. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Amit csak a vízben elkeverek és kész a tea granulátumra gondolsz?

Amúgy most hogy mondod, a kórházban a csecsemőknek is cukros vizet adtak tápszer helyett

2019. júl. 17. 17:53
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Arra gondoltam, igen. 😊 Én nem vagyok fűszerellenes, adtam piciként is kevés sót és cukrot is nekik.
2019. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is próbáld meg a granulátumos baba teákat. Én is azt adok ha szükséges plusz folyadék a 8 hónapos fiamnak.
2019. júl. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Azt probaltad mar, hogy cukor nelkul, de picit melegen adod neki?

Nekem pl harombol ketto gyerek nem fogadta el kapasbol a szobahomersekletu vizet. Aztatos csipkebogyo “teat” kaptak, cukrot nem raktam bele, viszont ha langyosan-melegen kinaltam, akkor ittak belole. Utana egyre hidegebben es higabban kaptak es kb egy honap utan mar siman szobahomersekletu vizet ittak. (Tapszeresek voltak, 6 honaposan kezdtem hozzataplalni oket, akkortol kezdtek inni is, addig csak a meleg tapszert ismertek, nyilvan ezert fogadtak el a langyos innivalot.)

2019. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Én nem tennék, túl kicsi hozzá. Az én lányom se issza a vizet, teát se, 100 százalékos almalevet kap vízzel, kb. egy nyolcad az almalé, így legalább gyümölcscukrot iszik és nem sima fehér cukrot.
2019. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Vannak kifejezetten granulátumos babateák, amik már 4 hónapos kortól adhatók. Azok finomak, azokat nyugodtan adhatod.
2019. júl. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És ilyen granulátumos babateát hol tudok venni?
2019. júl. 17. 19:28
 9/13 anonim ***** válasza:
Bármelyik drogéria, Tesco, Spar...Szinte mindenhol kapható.
2019. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
Hát pedig a cukorra aztán még nekünk sincs szükségünk, nem hogy egy babának. Nem tiltom teljesen a cukrot a fiamtól, vannak ételek, amibe én is teszek egy keveset és adok neki belőle. De teát eszembe sem lenne cukrosan adni neki. Aztán mindent csak édesen, vagy édesebb változatban fogadna el. S egyébként ha kiirsz egy kérdést, a who-s anyukák válaszát is el kell fogadni. Elég gyenge intelligencia jellemzi akik kiirják már a kérdésen belül, hogy ezek vagy azok kíméljenek. Persze van amikor helyén van egy ilyen kérés de ez most nem az a mese...
2019. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!