Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 8-9 hónapos babáitoknak...

8-9 hónapos babáitoknak mennyi foga van már? Megérzitek a fogzást? Mik a legzavaróbbak?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak 4 foga van kint (bár szerintem a felső 2 még csak félig) de úgy nézem nem sokára kibújik további 2 felül és 1 lent. Azaz, konkrétan 3, de lehet hogy 4 foga mocorog a meglévő másik 4 mellé.

Ez elég durva. Más babának is van ennyi foga ilyen picinek?

Amúgy nálunk az első kettő nem volt gaz, napközben nyűgös volt, meg nagyon nyálzott, de nem volt úgy vészes. A felső 2 nagyon rossz volt, azt éjszakai is érezte. Most viszont a kézrágáson kivül és a folyamatos literszámnyi nyálin kívül semmi sincs. :)



2019. okt. 26. 21:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Öt hónapos korában jött ki az első foga, egy éves kora előtt nem sokkal 8 foga volt, 14-15 hónapos korában egyszerre 8 foga jött, így 16 lett. Azóta 18 van, múlt hónapban volt két éves.

A fogzás nálunk nagyon könnyen zajlott, szinte semmi jele nem volt egy kis nyálon kívül. A két leghátsó őrlőt is onnan tudtam, hogy már áttört, hogy a lányom megfázott, és az orvos belenézett a torkába. Akkor láttam meg őket először.

2019. okt. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0 foga volt. 3 hónapos kortól fogzott. 10 hónaposan jött ki az első fog hegye. Extra nehezen viselte... Még álmában is jajgatott.
2019. okt. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Egyik gyerekemnek sem volt foga ilyenkor
2019. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nagyjából ahány hónapos volt 4 hós korától annyi foga is..

8 hósan 8 foga


Nem nyálzott kifejezetten sosem..

Túrta a száját, akkor láttam, hogy bővebb neki, de nyálkendő nem kellett.


Sokat ébredt, és ő az áttörés előtti napokban hőemelkedése volt.


14 hónaposan 16 foga volt, a szemfogaknál a hőmérő mutatott 38 fokot is.

Kijött egyszerre a 4..


Azóta stagnál, 16 hós, 16 foggal

2019. okt. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

9,5 hónapos 8 foga van.

Az első kettő (alul) 5 hónaposan, a második kettő (fent) kb 6 hósan bujt ki.

A maradék 4 valamikor 8-9 hónap között bújt ki szinte egyszerre. Ő kb 3 hónapos kora óta folyamatosan nyálzik. Fogak kibújása elött nagyon durván, szinte ömlik neki. Nálunk a nyálkendő minden napos használati tárgy.

Az első 4 viselte meg, a többi nem. Bár folyamatosan rágni akar valamit, de ennyi.

2019. nov. 25. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!