Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól adtatok darabos...

Mikortól adtatok darabos ételt a babáitoknak?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik a kérdés, én azt gondolnám, hogy akkortól mikor már van elég foga hogy megrágja.

Anyósom szerint viszont nem csak teljes pépet kellene adni a 6 hónapos babának, mert akkor később nem fogja megszokni ha darabosat kap. Egyszer próbáltam neki nem pépesre hanem amolyan nagyon apró darabosra reszelni az almát. Semmit nem evett belőle, meg kicsit fuldoklott, köhécselt tőle. Addig viszont minden pépet (gyümölcs, vagy zöldség) teljes mértékben elfogadott.



2019. júl. 4. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
nagyon óvatosan a darabos étellel, mert nagyon könnyen félrenyelik! még a bébiételekben is apróra és nagyon puhára van főzve a darabos étel, hogyha félre is nyelné, akkor se akadjon meg a kis nyelőcsövében! Nagyon jó találmány a gyümölcsháló, DM-ben kapható. Abban tudsz adni jó hideg almát, dinnyét, sárgarépát, szeretik a babák nagyon, hogy egyedül tudnak csócsálni. az én kislányom 1 évesen nyelte félre az almát, nagyon ijesztő volt, ahogy fuldoklott tőle!
2019. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

5-6 hónap között kezdtem a hozzátáplálást mindhárom gyereknél. A gyerekorvos már 6 hónapos kortól rengetegszer hangsúlyozta, hogy RAGJON a gyerek, egyre darabosabbat adjak. Jót tesz a fogzásnak és mellette a beszédfejlődésnek is - edzi az állkapocs izomzatát.


Szóval szó sincs róla, hogy meg kéne várni az őrlőfogakat a darabossal! Metsztőfoggal nyilván eleve nem rág, pedig az jön először. Amikor elkezdesz darabosat etetni, mindent puhára főzöl, semmi szükség őrlőfogakra, a puhára főtt répát, krumplit, puha barackot elrágják ínnyel is, nyugi.


Az ikreim közül a kislány bartkozott meg lassabban a darabossal, neki egy kicsit tovább és jobban pépesítettem, mint a bátyjának. Érdekesség, hogy neki már akkor több foga volt, mégis nehezebben szokta meg. Az elején többször félrenyelt, de hamar belejött. Egy éves korukra önállóan ették a felkatonázott ennivalót. :)


Szóval próbálgasd csak bátran, erőltetni nem kell, nem szabad, nyilván az eskövőjén nem fog barackpürét akkor sem, ha két hónappal később fogad el darabosat, de nem kell agyonóvni se. Ezt is meg kell tanulniuk és anélkül nem megy, hogy elkezdje valahol. Fogakra nem kell várni.

2019. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2019. júl. 4. 13:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézz utána a BLW-nek, mi így táplálunk hozzá ☺️
2019. júl. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!