Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mennyi idő alatt bújik ki a fog?

Mennyi idő alatt bújik ki a fog?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisfiam már egy hete szenvedünk vele (igen, én is, de még az apja is!)

A lidokainos kenőcs nagyon kevés ideig hat. Ma már nurofent kapott, annyira nem használt semmi. Mik a tapasztalatok? Mennyi idő mire kibukkan a fogacska? És vajon az összeset így megszenvedi? Ez most az alsó fog.



2020. jún. 9. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt amelyik fogat észre se vettük, úgy bújt ki, másikra heteket vártunk. Sajnos ezt az időszakot túl kell élni.
2020. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit láttok rajta? Nekünk az első előtt kb 1 hónap volt. De nem végig masszív szenvedés csak több kaka meg néha nyűgösség.

Az a lidokainos vacak semmit nem ér max estére hogy aludjon kicsit de akkor már inkább nurofen. Bár én azt is inkább akkor adtam ha tényleg nagyon nehezen aludt már.

2020. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát én konkrétan semmit sem látok. De rag, nyálzik stb. Anyukám és gyakorló anyuka barátnőm állítják, hogy “el van vékonyodva az íny” jelentsen ez barmit. De ma nagyon nyüglődik egész nap sajnos 😕 eddig megúsztuk elég jól.
2020. jún. 9. 19:35
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ó hát nekünk is mondta a védőnő már 3 hósan hogy látszik hogy kezd jönni neki. 6 hósan bújt ki az első. Az hogy rág, nyálzik ennyi idősen még nem feltétlen a fog. Ilyenkor még mindent IS rágnak a nyálukat pedig nem tudják lenyelni. Akar az időjárás is okozhat nyűgösséget. Ezért felesleges kenegetni. Dehamár..... Dologél. Ne a lidokainosat amit amúgy asszem nem is lehet csak napi 3szor
2020. jún. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hozzátáplálsz?


Lehet a tiednek a foga jön de az enyém ott kezdte a sírós napokat, ahogy emeltem a pépes adagját. Abba is hagytam a hozzátáplálást és nem próbálkoztam vele 6 hónapos korig.


Persze lehet a tiednek tényleg a foga.

Az enyémeknek 1-1 hét volt metszőknél, amikor szenvedtek. A fiamnál ilyenkor látszott is a foga az ínye alatt, a lányomnak csak pár nap elteltével de nála is 1 hét volt kb, mire kibújt.

Kisörlőknél tartott jóval tovább, mire meglett a fog.

Volt amit észre se vettünk, mindkét gyereknél más fogak. Pl a fiam a kisörlőket szenvedte meg a legjobban, lányomnál talán azok jártak a legkevesebb fájdalommal.

2020. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azt kihagytam, hogy pont ezek miatt hittem először fogzásnak, hogy rágott mindent. Lehet más miatt rágcsált de az biztos, hogy sokkal nyugodtabb volt, ahogy abbahagytuk a hozzátáplálást.

Tényleg csak azért írtam, mert nálunk ez volt, mégsem fogzás.

2020. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem 4 hónapos

2 hónapja lóg a nyála.. fog sehol..


Lányomnak 4 hónaposan 1,5 hét alatt kinn volt a foga.. majd hetente újabb fog egészen 8 fogig..nyáladzása nem volt sosem

2020. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ja nem. Az teljesen biztos, hogy a foga. Eddig is nyáladzott, de ez más. Amint rágókát kap a kezébe, konkrétan nyomja le a torkán és dühödten rágja. Amikor megnyomom lent az ínyét, akkor sír, szóval biztos, hogy ott faj neki.

Nem dologelt kenem, valami más neve van, de az ilyen hatóanyag nélküli vacak nem ért semmit. Uh azért is biztos, hogy a foga, mert a lidokainossal, ha bekenem, kis ideig béke van. Persze aztán elmúlik a hatása. Plusz megvan a sok kaki, meg minden amit a fogzáshoz írnak.

Szóval remélem, nem fog ez 6 hónapos koráig húzódni azért 😀

2020. jún. 9. 20:42
 9/14 anonim ***** válasza:

5-ös és 6-os vagyok, akkor csak nem fog sokáig tartani de minden babánál más (és minden fognál is lehet más szóval nyugi) szóval nem nagyon lehet megjósolni.

Dentinox? Az a lidocainos. Azt tényleg csak 3x lehet egy nap, de legalább hat.

2020. jún. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, azaz. Tudom, hogy 3x lehet. Esti lefekvéskor szoktam meg egyszer nap közben. Köszi szépen, akkor drukkolok neki ezerrel 🙂 úgy sajnálom szegényt.
2020. jún. 9. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!