Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Másoknál is előfordult láz...

Másoknál is előfordult láz fogzásnál vagy csak hőemelkedés?

Figyelt kérdés
7 hónapos kisfiamnak éjjel 38.7 fok volt a láza. Más tünete nincs. Csak fél óránként ébredt. Adtam neki nurofent 2,5ml-it. Azóta nem ment fel. Vigyem ügyeletre vagy egyelőre várjak szerintetek? Bizonytalan vagyok mert még nem volt beteg.

2020. jún. 13. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiam is 38,4-ig melegedett, mikor jött a foga. Egyik alkalommal se adtam neki csillapítót, mert a kedve jó volt, ivott evett és ilyenkor nem kell. Nagyjából csak 1 napig szokott nála tartani a láz, aztán enyhül.
2020. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Ügyeleten “kinevetnek” ilyen miatt. :( Főleg hogy a gyerek is fölöslegesen van kitéve a bacis váróteremnek és a többi beteg gyereknek. Akkor kell az ügyelet ha több napja nem megy le neki, nem iszik és kiszáradás gyanús. Addig nem tudnak vele mit csinálni.

2020. jún. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Rendben!
2020. jún. 13. 11:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
38.4 fölé nem ment a lányomnak egyszer sem.De ez igazából nem jelent semmit.Ha amúgy jókedvű,eszik,iszik rendesen ügyeletre nem vinném.Ha ismét láza lesz hétfőn gyerekorvost megkeresném azért.
2020. jún. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Anyatejes ,azt elfogadja. Próbálom is minnél többször mellre rakni. Úgy hogy igen eszik,iszik. De nem jókedvű. Nem alszik jól,sokat sír,még kézben is,ami rá nem jellemző. Szerintem már fáradt is. De most nincs láza legalább. Rendben. Köszönöm. Hétfőig meglátjuk. Én csak attól félek mi van ha nem a foga,hanem beteg. Felhívtam a védőnőt,azt mondja akkor lenne más tünete is,köhögés,orrfolyás ilyesmi. Úgy hogy lehet tényleg a foga. De nem látok semmit az ínyén,hogy törné át. Az alsó 2 kinnt van,ott nem volt semmi probléma. Lehet túl parázom,első baba.😊
2020. jún. 13. 12:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy fogzásra utaló dolgokat csinál? Ezerrel töm mindent a szájába meg ilyenek?Ha ezeket csinálja és ha 39 fölé nem megy a láza én nem vinném,ha viszont 39 fölé, akkor ott már nem csak fogzás a baj.Ínyén pukli? Az enyém minden fogzást megszenvedett ráadásul nem esett le egyszerre mi a baja, csak azt láttam nyűgös, egyfolytában kézbe akár lenni (rá se volt jellemző)meg ugye a 38.4 hő.Aztán kijött az első páros és rájöttem hogy ez volt a baja.Esetleg próbáld kenni az ínyét,ragókázzon amennyit lehet,előbb kibújik a fog ha attól szenved szegény.
2020. jún. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen,rág mindent meg,azonnal teszi a szájába. Meg nyálzik is. De puklit nem látok sehol. Elvileg most a felső kettő következik. Ott kenem neki.
2020. jún. 13. 14:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Ügyeletre csak akkor vidd ha nem tud magáról, különben beteg lesz tényleg g.

3 napig ha lázas, és butanna visszatér magas láz , azt érdemes megmutatni orvosnak.

Fogzàs esetén hőemelkedés simán lehet, a láz akkor jön ha fogzàs miatt legyengült az immunrendszer és benyelt valamit emiatt vagy ha pl szemfogak ràgok jönnek, az is megemelte nálunk a hőt.

2020. aug. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!