Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ez már a fogzás lenne? Akinek...

Ez már a fogzás lenne? Akinek ilyen tapasztalata volt mennyi idő után bújt elő a fog?

Figyelt kérdés

A fiam 3 hónapos kora óta nagyon nyáladzik, mindent a szájába dug, főleg az öklét. A védőnő szerint a fogcsírák mocoroghatnak.


Most 4,5 hónapos, a fentiek még mindig tartanak, csak még jobban nyáladzik, és az elmúlt 4 napban egy kész harc volt etetni. Volt, hogy egy egész üveg tápszert utasított vissza. (Tápszert cseréltünk ennek hatására, és az új tápszerrel nincs baja). Emiatt azt hittem a tápszer volt a ludas.


Ma éjszaka viszont fájdalmasan sírt, a fejét a matracba dörgölte közben, és szokásával ellentétben csak kézben nyugodott meg.

Nálunk ez nem normális. Kb 3 hónapos korában elkezdte igényelni azt, hogy tegyük le a hasára, és a kezünket a hátán tartva aludjon el. Erre akkor jöttünk rá, mikor hiába próbáltuk karban elringatni (addig csak úgy aludt) nem aludt el sehogy, férjem elfáradt, letette, és elaludt. Utána kipróbaltuk máskor is és ez lett az igénye.


Ma hajnalban viszont nem tudott elaludni így, csak ölben. Most is itt alszik, ha leteszem, akkor sír nagyon.


Sosem szokott sírni csak úgy éjszaka, mindig csak a kaja miatt.


Ez a fogzás? Nagyon fájdalmasnak hangzik a sírása. 😔


2020. szept. 29. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 3 hónaposan kezdett nyálazni a lányom.

10 (!) hónaposan bújt ki az első fogacska hegye. :)

2020. szept. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 3 hónapos kora óta szenved a fogzás miatt, az első fogacska 5,5 hónaposan bújt ki.
2020. szept. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 3 hónapos a fiam, és ugyan ez van. Annyira durván rágja az öklét, hogy kisebesedik neki. A lányomnál is ez volt. Neki 1 évesen jött egyszerre 4 foga :/
2020. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szegénykém. Remélem azert nem kell sokáig várni, mert nagyon kínlódott este.
2020. szept. 29. 12:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegényke,úgy sajnálom őket ilyenkor. Én ha nagyon szenved adok neki nurofent úgy kb 2ml-t. Nem hagyom szenvedni. Nekünk is elég hamar kezdődtek a fogzással kapcsolatos kínok. 5 hónaposan jött ki az első foga. Az áttörés előtt 3 nappal már nagyon sírós volt egész nap,éjjel is sokszor kelt. Meg volt hogy nem tudott vissza aludni,na akkor én már adtam fájdalomcsillapítót. Nekünk egyik gél sem válik be. Az első 4 fog volt nekünk nagyon fájdalmas. Azóta kijött még 3,érdekes de ezek már annyira nem viselik meg. Azért hisztisebb meg ingerlékenyebb mint szokott,de gyógyszer nem kellett. Kitartást! Remélem lassan áttöri az ínyét és akkor picit nyugi van a kövi fogacskáig.
2020. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy. Ma 8 hónapos. Tegnap jött ki az első foga. 😀
2020. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja kérdező, ne aggódj. Nalunk azért nem ez ment 5 hónapig. Ilyen hullámokban. Egy hetig nyugosebb volt aztan nem. De lehet a te babadnak előjön egy hónapon belul.
2020. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jelentem kibújt egy fog nemrég🦷
2020. okt. 23. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!