Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Nurofen és panadol adása közt...

Nurofen és panadol adása közt mennyi időnek kell eltelnie?

Figyelt kérdés

2020. okt. 5. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Nekem azt mondta a patikus és a gyerekorvos is, hogy 3 óra mert két különböző hatóanyagú gyógyszer.

De én akkor alkalmaztam kettőt, amikor 40 fok fölé ment a gyerek láza és nem akart lemenni... azóta sem adtam így kombinálva.

2020. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk 4 órát mondott a gyerekorvos, de lehet függ a gyerek korától is. (Egy 3 éves gyerek 8 óránként kaphat 5 ml Nurofent).
2020. okt. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én most 3 óra különbséggel adtam 10hónaposnak nurofent és panadolt.
2020. okt. 6. 00:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a 6 órát megszoktam várni.

Legalábbis a gyerekorvos javaslatára 6 órának kell eltelnie a két hatóanyag beadása között.

2020. okt. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Mármint adsz nurofent és utána mennyi idő múlva adhatsz panadolt?

Mert, ha ez a kérdés, akkor akár párhuzamosan is adhatod, mert az egyik ibuprofén (nurofen), a másik paracetamol (panadol). Azaz más a hatóanyag.


Ha az a kérdés, hogy két nurofen, vagy két panadol között mennyi időt kell várni, akkor a hivatalos válasz a 8 óra. Valójában kb 6 óra múlva már adható a következő.

Nagyon makacs lázaknál bevethető még az amidazophen kúp is (már ha elég kicsi a gyerek hozzá). Az jól szokott működni.


Személyes tapasztalatom szerit a panadol nem sokat ér, ráadásul a paracetamol miatt manapság már nem is tartják egészségesnek, mert hosszútávon nem tesz jót. De ez csak hosszútávra igaz természetesen.


De figyelem! Nyilván minden itt kapott információt egyeztetni kell az orvossal is!

2020. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogzáshoz használunk dentinoxot is, gyorsan hat, viszont azt sem lehet sűrűn, de elalvás előtt, evés után nagyon jó.
2020. okt. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!