Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzástól állandó nyűgösség,...

Fogzástól állandó nyűgösség, sírás?

Figyelt kérdés

4 hónapos. Elindult a foga (sajnos a szemfog indult meg neki hamarabb, fehér és be van duzzadva) már 2 hónapja nyáladzik, mindent rág, tesz a szájába, állandóan piszkálja az inyét, rágja a kezét. Az utóbbi két hétben nehezebb az etetés is. Keveset eszik vagy egyáltalán nem akar, néha már elkezd sírni ha a szájába teszem az üveget. Ezen kívül egész nap nyűgös, dörzsöli az arcát, fejét van hogy elkezd sírni nem tudom megnyugtatni sehogy. Ahol nyál éri a száján kívül ki is pöttyösödik egy picit neki, aztán elmúlik. Hőemelkedése hol van hol nincs. Megfázásos tünete nincs.

Ennyire megviseli a fogzás? Van még baba akit ennyire zavar? Hogy lehet túl élni ezt az időszakot? Sok idő mire kijön?



ápr. 19. 05:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Másik kérdés, hogy hallottam olyat hogy mikor át szakítja neki az inyét utána már nem olyan fájdalmas. Ez tényleg így van? Addig a rossz amíg feljön neki?
ápr. 19. 05:30
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Hat oszinten ketlem hogy a szemfoga jon eloszor, valoszinuleg mocorognak mar azok is, de inkabb a metszoket erzi o, es meg lehet, hogy az is odebb van. Egyebkent altalaban addig faj, amig attorik, kiveve a szemfog, mert az hegyes es folyamatosan tori maganak az utat. Es igen, van olyan baba, amelyik meg se erzi, meg van, amelyik nagyon szenved. Az enyem is brutal rosszul viseli a fogzast. Ha nagyon kinlodik, kend dentinoxal vagy adj neki nurofent.
ápr. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Látszik neki az alsó kettő is, de az még nem olyan fehér és duzzadt neki. Az enyém is rosszul viseli. Pont ezért tettem fel a kérdést mert nem jön hogy elhigyjem hogy ennyire zavarja. Sok baba észre sem veszi szinte. Az enyém viszont viszonylag sokat sirdogál, nyöszörög. Álmában is forgolódik, forgatja a fejét, dörzsöli az arcát, nyöszörög. :( Ha ébren van semmi nem jó, és sehogy nem jó legtöbbször. Persze tudom hogy nem kellemes a fogzás, de eléggé rosszul tűri. :/
ápr. 19. 07:14
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

mind a 2 gyerekemnél úgytűnt. a szemfog lesz az első, mert az látszott a legjobban.

Elsőnél kijött szépen sorba az első 4, majd utána a metsző. Másodiknál is a szemfog látszott legkorábban, ennek ellenére kijött az első 4 majd 2 rágó és csak utána a metsző.


Nálunk ez amit írsz mind a 2 gyereknél 3 hónaposan kezdődött.

Az elsőnek 8 a másodiknak 10 hónaposan jött ki az első foga.


Én nurofent adtam, ha nagyon megviselte.

ápr. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez tényleg sokáig fog tartani. :( Reméltem hogy max pár hét
ápr. 19. 10:19
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Dologél és éjszakara fájdalomcsillapító ha nagyon szenved,persze nem minden nap.
ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy kérdés, ma át töröltem az inyét egy kis géllel hogy ne fájjon annyira neki. A jobb oldali szemfog fele (ami már két hete ki van fehéredve és beduzzadva neki) mintha éreztem volna mintha picit valami megszurt volna. 🙈 Nem tudom jobban elmagyarázni. Benéztem, de látni nem látok még semmit hogy kibujt volna a fog. Az lehet már a fog? Vagy mi történik ilyenkor? 🙈 Ne haragudjatok, első baba, fogalmam nincs hogy mit kéne érezzek, észre vegyek 🙈
ápr. 23. 10:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Én mindig a körmöm hegyével próbáltam óvatosan kitapintani, mert azzal mindig éreztem, ha áttört egy picit és érdes volt és kemény.
ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!