Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ha nagyon nyűgös akkor hamarab...

Ha nagyon nyűgös akkor hamarabb vagy később bújik ki a fog?

Figyelt kérdés
Lassan egy hónapja nagyon nyűgös baba, többször felsír. Nem akar enni. Nyáladzik, tömi a kezét a szájába, néha megy a hasa, ki pirosodott a popsija, 3 hete pár napig hő emelkedés, stb. Ha ennyire megviseli a fogzás sok idő kell hogy kijöjjön? A legjobban az evés akaszt ki hogy nem akar enni. :(

ápr. 25. 05:04
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Igen. Konzultálj a védőnővel evés ügyben. Minden gyerek más.


Segíts neki. Masszírozd finoman az ujjaddal a helyét, kend be csillapító krémmel; adjál neki behűtött ( nem jeges), folyadékkal töltött rágókát.

ápr. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kylie22 ***** válasza:
52%

Nem tudom mennyi idős a babád,de az enyémet is megviselte minden fogzás.20 hónaposan jött neki legutóbb (még a hátsó négyet várom)

Ő sem eszik ilyenkor csak cicizett illetve én adtam neki flamborint.

Esetleg gyümölcs püréket próbáld meg hidegen.Mikor rájöttem, hogy a hideg az ami igazán segít neki akkor kapott jégkrémet is.Volt olyan fog amivel 3 hónapig szenvedett.

Illetve a fogzás miatt sérülése is volt egy évesen.Az ágy mellett rugózott, mászkált.Aztán hatalmas sírás onnantól se mászni se menni nem tudott.Sűrgösségiről elküldtek, hogy semmi baja .3szor mentem vissza vele ott veszekedtem, hogy nem tud se menni se mászni, rálépni se.Azt mondták csak fél...

Beleuntam egy hét után és elvittem egy csecsemő UHra (ortopédiai,ahol a csípőszűrést is csinálják születés után)

Az orvos nagyon aranyos volt és egy percig nem kételkedett bennem.A gyerekkel is kedves volt nem fogadta le 3 idegennel és nem állította lábra kényszerből,mint a sürgősségi...

Megvizsgálta az orvos azt kérdezte beteg volt? Mondtam neki, hogy nem még soha nem volt beteg.Mondta, hogy akkor fogzik.Mondtam igen.Akkor világosított fel, hogy bizony vannak gyerekek (és az enyém ilyen) akiknek betegség, fogzás rámegy az ízületeire és sokkal sérülékenyebb.Ilyrnkor nagyon figyeljek rá ne engedjem semmi hirtelen mozdulatra.A csípőjét húzta meg rugózás közben,majdnem 2 hónap volt míg újra lábra tudott állni.

Illetve akkor mondta, hogy ne féljek fogzásnál fájdalomcsillapítót adni, flamborint,de inkább cataflamot .(Cataflam vényköteles, illetve a flamborin szerintem a legjobb lázra is)

ápr. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
4 hónapos. Felénk nincs védőnő. Orvos szerint normális fogzáskor az étvágytalanság. Tulajdonképpen enne ő, csak fáj neki gondolom. :/
ápr. 25. 07:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 2 gyerekem 3 hónaposan kezdte ezt. 8 illetve 10 hónaposok voltak, mikor az első foguk kibújt.


Addig ez a nemevés/nyűgösség stb hullámokban jött elő. Hol durva volt, hol alábbhagyott.

ápr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nincs rá valami megoldás hogy jobb legyen? Jobban egyen? Kevésbé legyen nyűgös? .. próbáltam poziciót váltani, cumis üveget váltani, beszélni/énekelni közbe neki, mesét nézetni. Semmi nem segít. :/
ápr. 25. 10:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak különböző fogzás könnyítő gélek. Na nálunk semmit nem használtak.

Ha minden kötél szakadt, kapta a nurofent.

ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!