Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzás 7 hetesen?!

Fogzás 7 hetesen?!

Figyelt kérdés

Telefonon beszéltem a gyerekorvossal, hogy a hétvégén újfajta sírással bővült a repertoár: hirtelen kezdődő, elhúzódó, kétségbeesett, hangos sírással, mintha valami nagyon fájna és nem csillapodik a szokásos, hasfájásnál alkalmazott trükkökre sem, mint párductartás. A doki kérdezett párat (nyáltermelés fokozódott-e - igen; jól eszik-e - igen; milyen a széklete - zöldes és csurom nyálka), majd kijelentette, hogy fogzás. Hogy a fokgyökerek képződése jár ilyen tünetekkel, fájdalommal, és ez szerinte 2 hónaposan már nagyon valószínű ok.

Nálatok mikor jelentkeztek a fogzás első tünetei?

(Ha több gyerek is van, akkor a legkorábbi érdekel.)



2021. aug. 23. 11:31
A kérdező szavazást indított:
A 4. hétig
5-7 hetesen
8-10 hetesen
11-13 hetesen
A 4. hónapban
Az 5. hónapban
A 6. hónapban
A 7-12. hónapban
1 éves kora után
Foggal született.
18 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

6-7 hetesen

4 hónapos koruk előtt volt foguk már

1 évesen pedig a 16 foguk kinn volt

( mind2 gyerekemnek)

2021. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is korán jött a fog, 3 hónapos elmúlt, mikor az első kibújt, és 4, amikor a második. Sztem előtte 2-3 héttel már jöttek a tünetek, nagyon nyáladzott, napi 3-4x kakilt, mindent tömött a szájába, szopizta a kezünket, vállunkat. Mielőtt áttört, akkor volt a legdurvább.
2021. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mind3 gyerekemnek tok mas idoben jottek a fogai. Az első gyerekem 8 hetes volt, amikor kibujt az elso foga. A masodik gyerek konrketan foggal szuletett, nagyon fura volt, de aztan az a foga kiesett. Es 4 honaposan nott ki neki az elso. A legkisebb most 10 honapos es par hete jott ki az elso ket foga.
2021. aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg félreérthetőn fogalmaztam, nem a fog kibújásának idejét kérdezem, hanem a fogzásra utaló első tünetek megjelenésének idejét.
2021. aug. 23. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Bocsanat, igen félreolvastam.

De azelott, hogy kibujtak az első fogacskak, elotte 3-4 héttel kezdődtek a tipikus tunetek, az etvagytalansag, nyalaszás. Az elso ket gyereknel igy volt. Most a legkisebbnak mar 5 honapos kora ota omlik a nyala es meg csak most 10 honaposan bujtak ki a fogai.

2021. aug. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan kezdte a lányom. Nagyon megszenvedte.

10 hónaposan jött ki az első fog hegye!!

2021. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!