Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzástól hányhat egy nagyobb...

Fogzástól hányhat egy nagyobb gyermek? (Több lent)

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves. Sohasem szenvedtünk fogzás miatt, vagy ha igen, akkor nem tudtuk hogy amiatt volt. Mert az éjjeleket kb 3 hós korától (max néha napján 1-1 mikroébredéssel) tulajdonképpen végigalussza. Max annyi volt hogy kb 3-4 hónapos korától mindent veszettül rágott és 1 éves koráig ömlött a nyála.. hamar ki is bújtak az első fogak, 5-6 hónaposan már 3-4 foga volt, 7-8 hónaposan már elragta a babakekszet.

Ezen kivül viszont nem szenvedett a fogaktól, mindig csak azt láttuk hogy egyre több van neki.

Ma viszont nagyon fura volt. Eleve, ott kezdődött, hogy tegnap éjjel 2x is felsirt. Ma meg délutáni alvás után, rossz kedvű volt és folyamatosan azt mondta hogx fáj a szája. Mikor sikerült megmutatnia hogy pontosan hol, akkor láttam hogy a legutolsó foga már 98%-ban az íny alatt van (lent hátul, mindkét oldalt, de csak az egyiket fájlalja). Szerintem napok kérdése és áttöri az ínyt. Viszont ahogy odanyultam, öklendezni kezdett, és után még 1x megnyomtam neki hogy tuti ez fáj-e, aztán megint öklendezés. Eltelt pár perc és kijött egy kis hányás, utána meg egy jó nagy adag is. 🤦🏻‍♀️

Nyilvan nem tett jót hogy nyulkáltam neki, de akkor is furcsallom hogy egy fog okozhat ilyet? Hányinger, hányás? Még ha hátul is van, és zavaró, de akkor is nehéz elképzelni.

Viszont emellett meg alapvetően nem gondolnám hogy beteg, mert nem volt rossz a közérzete, és nem is úgy viselte mint amikor tényleg “hányós” beteg lett.

Kb 18.30 körül hányt. 1 óra múlva adtam csak inni neki, pici kortyokat. És fél 9-kor pedig egy minimális vacsit (kis levest-pár kiskanál meg 1 korpakeksz). Akkor már nagyon éhes volt, de szerencsére nem evett sokat.

(Természetesen nem így van a napirend, csak a rosszullét borított mindent..és nem akartam kockaztatni az etetes/itatassal, inkabb kihuztam amennyire lehet.)

Lényeg hogy megette, után elkészültünk az alváshoz, és 9 kor el is aludt. Nem mondta hogy fáj a szája (foga), most nem.

De szerintetek okozhat ez hányást/hányingert?

Igazából nagyon reménykedek hogy nem betegség az oka..

Bocsi, hogy hosszú lett.



2022. márc. 5. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó későn jönnek a fogai. 😊 Amúgy nem hiszem, hogy ettől hányt volna, bár nyilván a nyulkálás sem tett jót neki. Holnap még diétás kaját adj neki, aztán úgyis látni fogod.
2022. márc. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy van-e összefügges, de most hanyos vírus van. Plusz az sem tett jót, hogy a szájába nyúltal, amiatt is hanyhat.
2022. márc. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért hányt, mert odanyúltál. Velem felnőttként rengetegszer előfordul pl. fogmosásnál, hogy öklendezek, amikor hátul mosom a fogaimat.
2022. márc. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tenyleg jó későn jön ki neki. De legalább már el tudja mondani milye fáj.

És igen, azért hányt mert nyúlkáltál neki.

2022. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ment a zöld👍 Mindenkinek!

Egyébként az a vicces hogy az összes többi foga meg nagyon hamar, sokkal hamarabb kijött az átlagnál🤷🏻‍♀️ Bevallom én már azt hittem nem is lesz több egyenlöre :D

Hát többet nem nyúlkálok az tuti. Csak tudni akartam hogy miért fájlalja a száját-nehogy valami komoly gond legyen, amit nem veszek észre.

Azóta alszik..remélem az éjjel rendben leszünk, aztán holnap diétás kaja. Köszönöm még egyszer!

2022. márc. 5. 23:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg máskor is lenne ilyen, leírom: én mindegyik gyerkőcnek úgy néztem a hátsó fogaikat, hogy vakuval videóztam be a szájukba. Jó nagyra ki tudják nyitni, a telefont meg akármilyen szögben tudod forgatni. Utána tök izgi nekik is visszanézni. 😊 1. voltam
2022. márc. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi! Tök jó tipp! :)

Egyébkènt azóta sincs semmi baja, átlagosan evett egész nap és nem fàjt se a hasa, se a szája/foga, se semmi.

Lelkifurdalásom is volt rendesen hogy én idéztem elő a hányást..

de legalább tudom hogy ilyet többet ne csináljak.

2022. márc. 6. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!