Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mikor bújt ki az első fog?...

Mikor bújt ki az első fog? Mikor kezdte el zavarni?

Figyelt kérdés

2022. júl. 8. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Most 9 hónaposan. 3 hónapos kora óta rágott és nyáladzott, meg vakarta a fülét a fájdalom miatt.
2022. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6hónaposan már zavarta és 11hónaposan bújt ki az első. Az is felül, nem pedig alul ahogy általában.
2022. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De mik a jelei? Honnan fogom tudni,hogy a foga miatt sír? Most 5 hónapos. Már kb 2 hónapja nyálazik,mindent enne megfele. A fülét is sokszor piszkálja. Főleg ha már álmos. De nem sír,csak mikor éhes,vagy nagyon nagyon álmos.
2022. júl. 8. 16:16
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor csak ingerült azért piszkálja a fülét. Van akinek sokáig tart mire kibukkant a fogacska,mint nekem. Másnak meg pikk-pakk kint van. Ez változó. Adj neki rágókát, szopizzon sokat és néha kend be az ínyét géllel.
2022. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 12 hónaposan. Ritkán zavarta, olyankor dentinoxal kentük.
2022. júl. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Maga a fogcsíra is mozoghat, az is diszkomfort érzés neki.

Nálunk ömlött a nyála folyamatosan, illetve amikor már nagyobb volt, mászott akkor random elkezdett harapdálni dolgokat, vagy a padlót akarta, a szekrényt, a lábamat, kezemet ami épp ott volt.

Hűtött vagy sima rágóka segíthet, én rágómakit vettem, illetve dentinox amikor nagyon sírt.

2022. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Folyt a nyála, de csak időszakosan, már legalább 4 hónapos kora óta. A fogzássegítő gélt mindig akkor kentem, mikor próbált szopni, de egy-két szívás után fájdalmas képpel elengedte, újra próbálta, megint elengedte stb. Ilyenkor általában segített, bár nem vagyok benne biztos, hogy tényleg a fogzás miatt viselkedett így, lehet, hogy simán a gél édes íze békítette meg. Mikor már látszott a kis fehér vonal, átmenetileg nem használt a gél, de miután áttört a fog, megint működni kezdett. 10 hósan bújt ki az első foga, aztán gyors ütemben jött még több is.
2022. júl. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az első szülinapja elótti napon. Nem tűnt fel hogy zavarná
2022. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kint volt neki, 3 hónaposan már nyáladzott, rágott.
2022. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6 hónaposan jött ki az első, de már 3 hónaposan mindent rágott, persze ez önmagában is csecsemő sajátosság, ahogy ismerkedik a dolgokkal. Viszont mielőtt tényleg kibújtak az elsők, akkor előtte egy hónappal akkorákat harapott a mellembe, hogy azt hittem abba kell hagynom a szoptatást, mert nyílt sebem lett, rá egy hónapra jöttek is ki a metszők. Ugyanezt eljátszotta 8 hónapos kora előtt szintén kb egy hónappal, 8 hónapos korára innen tudtam hogy kb 1 hónap és kint a kövi adag. 12 foga van eddig, 16,5 hós, és megint harap, illetve iszonyatosan be van dagadva a szemfogaknál, néha alig eszik mindegy hogy krémes vagy darabos, kanállal vagy anélkül, illetve néha random felvisít és van hogy a könnyei kijönnek és tépi a fülét. Sajnos ő nagyon megérzi a kezdetektől ezt, de én nagyjából innen tudok következtetni hogy kb 1 hónapon belül kint lesznek.
2022. júl. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!