Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » A t.i babátok hogy aludt...

A t.i babátok hogy aludt éjjel (de nappal is erdekel) közvetlenül abban a 2-3 napban amikor kezdte áttörni az ínyt a fog- alól és felül- az első fogak?

Figyelt kérdés

Persze az is érdekel hogy milyen volt amikor a többi fogai is jöttek kifele.

Az enyém sokat sír , keveset alszik és már eléggé fehéredik de még nem torte át az ínyt.

Vajon meddig tart ez a borzalom... ????


Kommenteket várok!!!


2021. szept. 4. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nyálzott,szinte folyt a szájából.Folyamatosan,és sajnos maga alá is,így erre ébredt fel a legtöbbször éjszaka.Ilyenkor lepedő csere vagy megfordítottam a kiságyban,ha a ruha olyan lett ruha csere (télen hosszuujjú,és rugi csere is..),le kellett picit törölgetni a fejét,majd vissza altatni.


Amikor törtek át a fogak volt hogy fájt neki,főleg a szemfogak.Ilyenkor jobbat nem tudtam,felvettem és ringattam,vígasztaltam.Nem kellemes a fogfájdalom.

Volt olyan amelyiknél be is lázasodott.


Segíteni nem sokat,de segítettek a fogínygélek néha,babapiskótát és babasütit adtam nappal gyakran rágcsálni,rágójátékokat is nyomtam a kezébe,hogy legalább a viszketést enyhítse.

Volt olyan fog is amit észre sem vettem,hogy jön,volt amelyikkel nagyon megszenvedtük.

2021. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más.

Az elsőm nagyon megszenvedte. Tele volt a szája szájpenésszel, úgy kimarta alul a savas kaki, mint akit a betonon húztak végig. Folyt az orra és annyira nyálzott, hogy egy nap volt, hogy 5x kellett átöltőztetni. No és persze étvágytalan, nyűgős volt. A második gyerekemet kevésbé viselte meg.

A harmadiknál meg azonkívűl, hogy egyszer csak kocogott a kanál etetésnél semmi nem volt.

2021. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az enyémet egyáltalán nem viselte meg. Nem hiszem, hogy érdemben lehet erre válaszolni. Ha nagyon fáj neki, semmi baj sincs azzal ha kap a korának megfelelő gyógyszert, de ha nem pártolod vannak hűsítő gélek.


Ha van adj neki rágókát, könnyebben áttöri a fog az ínyet.

2021. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És hogy aludt ? Leginkább erre lennék kíváncsi hogy a fajastól sokszor megebredt?
2021. szept. 4. 12:12
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Lányomnak egyszerre mindig 2-3 foga bújt elő, aznap belázasodott mindig, de szerencsére mindig csak 1 napra. Nappal tudott tőle aludni, esténként meg őrült ordítást rendezett, szinte fulladásig, ameddig nem hatott a fájdalomcsillapító. Aztán aludt békésen.
2021. szept. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3, vagyok. Aludt rendesen. Egy éjszaka volt olyan hogy felvisított, gondolom áttört neki a fog de utána mint a bunda.

Meg tört már át neki evés közben. Vettem neki egy babakekszet ami szerintem iszonyat kemény és nekem nem ízlett, de ő lelkesen csócsálta, aztán mikor kiköpte, láttam hogy véres és a szájában áttört a fog. Ezért írtam, hogy rágjon minél többet annál gyorsabban áttörik.

2021. szept. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Folyt a nyála és rágcsált

Adtam neki fájdalom csillapitot(nem inyre kenős hokuszpokuszt) hisz ha fáj a fogad, vagy fejed te is beveszed

Így aludt nyugodtan, napközben sem volt nyűgös. Nem rontotta el a megszokott mindennapjainkat a fogzás

2021. szept. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!