Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogkrém az első fogakhoz:...

Fogkrém az első fogakhoz: fluoriddal vagy anélkül?

Figyelt kérdés

2023. máj. 21. 00:27
A kérdező szavazást indított:
Fluoridos legyen!
Fluoridmentes legyen!
32 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ mikor kezded..

A legelső fogak nàlunk nagyon hamar jöttek, ülni tudás előtt.. èpp csak forogtak (4 hó)


5-6 hónaposan rendesen kinn voltak, több is..


Ekkor Nenedentet használtunk..

Amint esélyes volt, hogy legagalább nèha nem nyeli le, akkor fluoridosra vàltottunk, amit azért le lehet nyelni.. de szerintem jobb, ha nem.

2023. máj. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Az aktuális ajánlás szerint mentessel kell kezdeni, majd 2 éves kortól estére mehet a csökkentett fluoridtartalmú is. A reggeli fogmosásnál addig mentes, amíg meg nem tanul köpni.
2023. máj. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
68%
Mentes. Lenyelik. De később, még a 10 éves is titokba eszi a fogkrémet ha édes. Jobb ha nem esznek fluoridot...
2023. máj. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mentes, még felnőttként is olyat ahsználok, ahogy a gyerekek is.
2023. jún. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Felhívom a “menteset még felnőttként is” kommentelők figyelmét, hogy a 2-es válaszomat fogorvosként írtam. Laikussal szakmai vitába nem fogok bocsátkozni, de szeretettel várom azokat a SZAKMAI ajánlásokat (tehát nem körmös Juci meg pillás Aranka magánvéleményét, hanem példának okáért a pubmeden fellelhető kettős vakteszttel igazolt epidemiológiai és fiziológiai, patofiziológiai vizsgálatokkal alátámasztott kutatások kivonatát), amiben határozottan a fluorid mentes fogkrémek voltak előnyösebbek, szisztémásan vizsgálva. Tehát az hogy “a fluorid méreg, mert múltkor a spinning edzésen ezt beszéltük a többi fodrásszal “ (és ez megtörtént eset, ezért így írom le), nem hivatkozás. Akkor várom a szakmai cikkeket, nehogy aztán én fogorvosként hülyeséget mondjak, mert esetleg 8 éven át (5 és egyetem és 3 év szakvizsga) hülyeséget tanítottak a professzoraim.
2023. jún. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
0%
Kezdésnek mentes, aztán fluoridos.
2023. jún. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!